תמונת אילוסטרציה. צילום: fotolia

אסיר מכלא רימונים ניהל רומנים טלפוניים עם עשרות נשים מבוגרות מאזור השרון והמרכז והוציא מהן במרמה למעלה מ-60 אלף שקלים.

כך עולה מכתב האישום, שהוגש היום לבית המשפט השלום בכפר סבא, כנגד תושב חדרה בן 47, אסיר בכלא רימונים, אשר נשפט לחמש שנות מאסר בגין עברות מין ורכוש חמורות. 

מכתב האישום שהוגש באמצעות פרקליטות מחוז מרכז עולה, כי בתקופה שבין השנים 2013 – 2015, הנאשם ניהל מתוך הכלא קשרים טלפוניים עם 37 נשים גרושות, אלמנות או רווקות רובן בשנות ה-50 וה-60 לחייהן וחלקן קשישות המתגוררות בדיור מוגן. הנאשם נהג לספר לקורבנותיו, שחבריהם המשותפים קשרו בינו לבינן למטרות היכרות, ועשה הכול על מנת להעמיק את הקשר ובעיקר לעורר את חמלתן של הנשים. כל זה במטרה לקבל מהן כספים, תוך ניצול ציני של טוב ליבן ותמימותן.

אם תעברי לי כספים, אשתחרר מהכלא ונחיה בזוגיות

באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, נאשם יצר קשר עם המתלוננת וסיפר לה, כי מכר משותף, נתן לו את מספר הטלפון שלה למטרת היכרות. הנאשם, סיפר כי הוא בעלים של חנות תכשיטים וכי הוא נעצר עם הגעתו ארצה בשל חוב כספי. תוך זמן קצר, הצליח הנאשם להעמיק את הקשר עם האישה, תוך הבטחות כוזבות, ולאחר שהרגיש כי היא "בשלה" ביקש ממנה לעזור לו עם הכסף, על מנת שיוכל להשתחרר לחופשי. את החוב, הוא כמובן הבטיח להחזיר מיד עם שחרורו. כמה ימים לאחר מכן, העבירה המתלוננת לחשבון הקנטינה של הנאשם 2200 שקלים. מאותו הרגע, "המחזר השרמנטי" נעלם מחייה של המתלוננת, וכיוון שלא היה באפשרותה לחזור למספר הטלפון החסום של הכלא ממנו התקשר, הקשר ביניהם נותק.

כמה חודשים לאחר מכן, יצר הנאשם קשר עם מתלוננת נוספת, וסיפר כי הוא חבר של בעלה המנוח ומעוניין להכיר אותה למטרת זוגיות. גם הפעם הוא הציג את עצמו כבעלים של חנות תכשיטים, תוך שינוי קל בגרסתו, לפיה חנותו נשדדה ובעקבות כך הוא נקלע לחובות. האישה הסבירה לנאשם, כי היא מתקיימת מקצבה ואין באפשרותה להעביר את הסכום שביקש. אך הנאשם לא וויתר והמשיך בשכנועים, עד שכעבור יומיים העבירה המתלוננת לחשבון הקנטה שלו אלף שקלים.

באופן דומה, רימה הנאשם 35 נשים נוספות ומכל אחת מהן הוציא במרמה סכומים שונים, שסך הכול הגיעו לכ-60 אלף שקלים. הוא נעצר באפריל השנה, כפר במעשים המיוחסים לו, ומעצרו הוארך מפעם לפעם על ידי בית המשפט. כעת ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בוחרים את קורבנותיהם בקפידה

עורך דין אבי אילון

הנאשם, הינו בעל עבר פלילי מכביד בתחום עבירות רכוש ומין. הוא ריצה בעברו 5 מאסרים קודמים, וביניהם מאסר למשך 9 שנים בגין עבירות של מעשה סדום בכוח, אינוס, שבע עבירות גניבה וכן מאסר נוסף בן 7 שנים בגין עבירת אינוס. "מרבית עברייני ההונאה, מפתחים מיומנויות של מניפולטיביות, בוחרים את קורבנותיהם בקפידה" הסביר עורך דין אבי אילון המתמחה בתחום הפלילי "בדר"כ עבריינים כאלו עושים עבודת שטח, משיגים פרטים על הקורבנות ביוזמתם, או בידי חיצוניים" עוד הוסיף אילון "הדימיון של אנשים שעוסקים בהונאה בלתי מוגבל, יש להם כושר שכנוע טוב ויש להם הדרך שלהם ליצור אמון, הם מזהים את החולשה בצד השני"