שריפה בתל מונד

השריפה שפרצה בשבוע שעבר בתל מונד, הותירה משפחה שלמה ללא קורת גג לאחר ששלושת הבתים, שהיו צמודים זה לזה, נשרפו כליל. בני משפחה מורחבת אחת שהתגוררו בבתים הללו, נותרו חסרי כל. "כל העבר שלנו נמחק. לא נותר כלום. הכול עפר ואפר".

"הבתים שלנו, כל מה שהיה בפנים, כל הרכוש שצברנו במהלך חיינו, פשוט נמחקו ברגע אחד". אמר בקול חנוק מדמעות נ', מתל מונד. "אנחנו לא מצליחים להתאושש מזה. המשפחה שלי גמורה, לא נשאר לנו כלום, גם לא תקווה". 

ביום רביעי בשבוע שעבר, שמונה צוותי כיבוי מתחנת נתניה הוזעקו בשעות הצהריים המוקדמות לתל מונד, בעקבות שרפה רבת עוצמה שפרצה בישוב. כאשר לוחמי האש הגיעו לרחוב הגולן, שלושה בתים פרטיים הצמודים זה לזה, כבר עלו באש כתוצאה מתקלה שנגרמה במערכת החשמל. הכבאים החלו בפעולות כיבוי, והצליחו להשתלט על הדלקה. בעזרת הרבה מזל ותושייה של בני המשפחה לא נגרמו אבדות בנפש, אך הבתים נשרפו כליל.

הכול היה אפוף עשן שחור, ואז שמעתי את אחי צועק" אבא בפנים! הוא עדיין שם!

"אבא שלי היה בבית בזמן השריפה", שחזר נ' את רגעי האימה. "כשהדלקה פרצה, הכול היה אפוף בעשן שחור. היינו בהלם, לא ידענו מה לעשות. כולם פשוט עמדו והסתכלו על האש המשתוללת בין הבתים. ואז שמעתי את הצעקות של אחי: 'אבא בפנים, הוא עדיין שם!' תוך שנייה הוא נעלם בתוך הבית, והוציא את אבא ממש ברגע אחרון".

שריפה בתל מונד

(צילום: גלעד שרעבי כבאות והצלה נתניה)

לא מצאנו את האחיינית שלי.

"האש המשיכה להשתולל ובית אחד כבר קרס", המשיך נ', "ואז פתאום קלטנו, שהאחיינית שלי, בתה הקטנה של אחותי, לא נמצאת. נכנסנו לפאניקה. אחותי צעקה, שהילדה לא הלכה היום לבית הספר, ושהיא נשארה בבית. התקשרנו לטלפון שלה, אבל אף אחד לא ענה. אחותי הייתה בהיסטריה. היא בכתה וצרחה ורצתה כבר לרוץ פנימה, לתוך האש. בינתיים המשכנו להתקשר לטלפון של האחיינית שלי, עד שבסופו של דבר היא ענתה לשיחה בבית הספר".

משפחה מעוטת יכולת, נותרה חסרת כל

משפחתו המורחבת של נ', בת 9 נפשות התגוררה בקומפלקס המשותף ברחוב הגולן, המחולק לשלושה בתים נמוכי קומה. בבית אחד גרו הוריו של נ', פנסיונרים בשנות -70 לחייהם. בבתים הסמוכים, התגוררו האחים שלו עם חמשה ילדיהם, חלקם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.
"כל העבר של המשפחה נמחק, החל מתמונות משפחתיות וכלה ברכוש", המשיך נ'. "לא נותר להם כלום. אפילו לא מזכרת אחת. הכל עפר ואבק. ההורים שלי לא מתאוששים מזה. הם בקושי מדברים, רק יושבים ובוהים באוויר. אמי בוכה ללא הפסקה, אבי נותר אדיש. הם אנשים מבוגרים, ולעולם לא יתאוששו מהאסון שפקד אותם. אנחנו לא עוזבים אותם לרגע אחד לבד. כולנו משתדלים להיות ביחד. זה הדבר היחיד שמחזיק אותנו היום".

זקוקים לסיוע מיידי

הבתים, כאמור, נמחקו על כל תכולתם, ונכון לעכשיו לא ברור מי יסייע לשקם את המשפחה שנותרה חסרת כל. "הבית לא מבוטח", אמר נ'. "ברגע שהוריי סיימו לשלם את המשכנתא, הם לא ביטחו את הבית בביטוח פרטי. הרבה אנשים הציעו לנו עזרה והבטיחו הבטחות. אנחנו מעריכים את זה וזקוקים לסיוע. אבל עוברים ימים, ואני מרגיש שלאט לאט שוכחים מאיתנו. אני עדיין לא יודע, כיצד המשפחה שלי תוכל להשתקם, אבל כרגע מה שמעסיק אותנו, זה איך לעבור את היום הבא. אנשים תרמו לנו הרבה בגדים וריהוט, אבל עדיין חסרים לנו הדברים הבסיסיים ביותר. לפני כמה ימים הקמנו עמותה לגיוס תרומות. כל סכום יתקבל בברכה, ואנחנו מודים מראש לאנשים שירצו לתרום. בלעדיהם אנחנו אבודים".

מס' חשבון לתרומות:
בנק הפועלים, סניף: 653, מס' חשבון: 232774