נתניה נט חדשות ספורט

סילבי ז'אן, שגרירת "אתנה" תשתתף באירוע המיוחד לצד עשר שחקניות עבר מובילות בכדורגל מכל הזמנים מרחבי העולם וביניהן בריג'יט פרינס מגרמניה ואייבי וומבאך האמריקנית 

סילבי ז'אן | צילום: רמי זרנגר 

סילבי ז'אן | צילום: רמי זרנגר 

שגרירת "אתנה", כדורגלנית העבר וילידת נתניה סילבי ז'אן, נבחרה על ידי ההתאחדות לכדורגל בגרמניה והאקדמיה לכדורגל נשים במדינה, לצד עשר שחקניות עבר מובילות כמל הזמנים, לציין את יום האשה הבינלאומי שיחול ב-8.3.2021 באירוע מיוחד שיתקיים בזום. לצדה של ז'אן, נבחרו להשתתף גם אליס קל מבריטניה, ג'וזפין לאוטנבך מאוסטריה, שרלוט שפט, כריסטה קלינהאנס, בארבל וולבן, מריון איסברט ובריג'יט פרינס מגרמניה, דורין מאייר ששיחקה בגרמניה המזרחית, מרסי אקידה-אודו מניגריה ואייבי וומבאך מארה"ב.

כחלק מהאירוע המיוחד, יימכרו חולצות חתומות הנושאות את דמותן של כל אחת מהכדורגלניות המשתתפות במכירה פומבית, שהכנסותיה קודש לפרויקט עולמי למניעת אלימות נגד נשים.

סילבי ז'אן, שגרירת "אתנה": "כבוד גדול להיכלל בטופ העולמי של כדורגל הנשים. אני כאישה גאה לתרום את חלקי באירוע בינלאומי דווקא ביום האישה ב-8 במרץ עם זום מכובד. שמחה על ההזדמנות לדבר על המדינה שלי, עליי כאישה כדורגלנית ועל 'לא לאלימות' לא רק בעקבות המקרים המזעזעים בישראל, אלא נגד אלימות כלפי נשים בכל העולם, לדבר על קידום הערכה ליכולותיהן וחיזוקן והעצמתן בכל דרך. כנציגת ישראל אני גאה להרים לכל הנשים בעולם. אנחנו שוות וחזקות".

מירב אוילייניק, מ"מ מנהלת "אתנה": "אנחנו גאות בסילבי ז'אן, שגרירת 'אתנה' מעוררת השראה המשמשת דוגמה לנערות ולנשים רבות, על שנבחרה להשתתף במעמד מיוחד עם עוד שחקניות מובילות מכל העולם. המטרה לשמה מתקיים האירוע היא חשובה וכיחידה האמונה על קידום ספורט הנשים בישראל, נציגה ישראלית בפעילות זו מעידה על כברת הדרך שאנו עוברות. לענף הכדורגל לנשים, נערות וילדות יש פוטנציאל עצום לא רק בקידומן, אלא בקידום המדינה. סילבי היא דוגמה בולטת לכך".