נתניה נט ספורט נוער

גיל פישל

קבוצת הנוער של בית"ר טוברוק רשמה לאחרונה רצף ניצחונות ומעבר לתוצאות, מצליחה הקבוצה להציג אופי, כאשר שחקניו הצעירים של גיל פישל מצליחים לחזור בכל פעם מפיגור לניצחון. 

במשחק הביתי שנערך השבוע מול נס ציונה מצאה את עצמה הקבוצה בפיגור 1-0 מול מול נס ציונה, אולם השחקנים הצליחו להשלים מהפך גדול בדרך לניצחון

נס ציונה פתחה את המשחק בצורה טובה וכבשה בדקה ה-27. סיימה את המחצית ב 1-0. במחצית השנייה הציגה טוברוק יכולת טובה ובדקה ה-86 פרץ החלוץ אנאס מחמיד את הסכר לאחר שער יפה בבעיטת וולה מהאוויר לאחר בישול של עדן דהן והשווה את התוצאה. שחקניו של פישל המשיכו להפעיל לחץ על הקבוצה האורחת ובתוך תוספת הזמן כבש אופק מרום מקרוב לאחר כדור קרן וקבע את תוצאות המשחק 2-1 לטוברוק. 

הניצחון מצטרף לניצחון 3-1 על בית"ר ירושלים בשבוע שעבר לאחר פיגור 0-1 ולניצחון לפני שבועיים 2-1 על הפועל רעננה לאחר פיגור 0-1, כאשר גם בשבוע לפני כן ניצחה טוברוק את מכבי נתניה 2-1. 

איך הופכים חבורה של שחקנים מוכשרים אך צעירים ליחידה מגובשת וחזקה מנטלית?

פישל: "אין ספק שבמהלך העונה לאחר מספר מקרים שקרו לצערי נגדנו בהם הקבוצה היריבה חזרה מפיגור וכבשה בדקות האחרונות. הבנתי שצריך לעשות שינוי מנטלי בקבוצה ובשחקנים על מנת להימנע ממצבים דומים בעתיד"

את השינוי מסביר פישל "החלטנו לכנס את כל השחקנים להרצאות מיוחדות של הצוות המקצועי יחד עם פסיכולוג הספורט חן ימין על מנת לעבוד על הפן המנטלי. צריך להבין שבאמת מדובר בחבר'ה צעירים ולעיתים הלהט של המשחק והרצון לנצח מקשים על הקשיחות המנטלית הנחוצה על מנת להתגבר על מצבי משבר". 

"בזכות התוכנית המיוחדת שיישמנו בחודשים האחרונים, הצלחנו לשנות את הלך המחשבה של השחקנים ולגרום להם להבין שאסור להם להישבר בשום שלב במשחק ושניתן לשנות את ההתרחשויות על הדשא בכל שלב ובכל מצב דרך מחשבה חיובית ואמונה".

מדברים הרבה על הפן המנטלי הבעייתי של הספורטאי הישראלי שבא לידי ביטוי בענפים רבים. כיצד לדעתך ניתן לשנות זאת?

פישל: "הסוד נמצא בעבודה מנטלית מגיל צעיר. בהרבה מקומות נוטים לחשוב שכישרון הוא כלי מספיק להצלחה אבל מעבר לכישרון יש עוד אלמנטים רבים ואחד העיקריים בהם הוא היכולת המנטלית להתגבר על מכשולים שהם אבני היסוד בדרך להצלחה. צריך לעבוד עם שחקני כדורגל וספורטאים בכלל על אלמנט זה כמה שיותר מוקדם על מנת שיגיעו לשלב הבשלות מוכנים לא רק פיזית אלא בעיקר מנטלית."

מה המסקנות מסדרת ההרצאות? זה משהו שימשך?

פישל: "בוודאי, אנו נמשיך ללוות את השחקנים לא רק מבחינה מקצועית. הרבה מהצרכים של השחקן הם הגישה והמנטליות של השחקן לפני המשחק ולא רק תוך כדי משחק ובעונה הבאה ניישם את העבודה הפסיכולוגית מתחילת העונה עם השחקנים החדשים שיצטרפו לקבוצת הנוער מקבוצות הנערים השונות".