נתניה נט ספורט נוער

איזיקוביץ'

לאחר דיונים ממושכים פסק המוסד לבוררות בהתאחדות לכדורגל כי קני סייף, סוכנו דודו דהאן ורמת השרון יחויבו בתשלום לבית"ר טוברוק ואריק איזיקוביץ' בסף של 280 אלף יורו וכן ב- 50% מחלקו של הסוכן דודו דהאן ממכירה עתידית של סייף.

ניצחון גדול לאריק איזיקוביץ' ולבית"ר טוברוק בתביעתם נגד החלוץ קני סייף, סוכנו דודו דהאן והפועל רמת השרון, על המעבר של החלוץ לקבוצת גנט הבלגית ודרישתם לקבלת דמי מעבר.

על פי פסק הבורר יקבל איזיקוביץ' מהצדדים 280 אלף יורו בנוסף ל- 50% מחלקו של סוכן השחקנים דודו דהאן ממכירה עתידית של סייף.

ביוני 2014 הגישה בית"ר טוברוק תביעה למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל כנגד קבוצת רמת השרון והשחקן קני סייף, ששיחק אז בשורותיה, שבה דרשה למנוע את מעבר השחקן לקבוצה אחרת, בניגוד להסכם שנחתם עימו. השחקן קני סייף הגיש תביעה נפרדת כנגד קבוצת הפועל רמת השרון, בה שיחק, ודרש שחרור מהקבוצה, ללא צורך בהסכמת טוברוק, תמורת תשלום 150 אלף ש"ח בלבד לרמת השרון.
במהלך הבוררות טענה בית"ר טוברוק, שיוצגה על ידי עוה"ד זאב ליאונד ואלון נדב, ממשרד זאב ליאונד ושות', כי אלמלא הפר השחקן את ההסכם עימה, היא יכולה היתה להעבירו לקבוצות מכבי חיפה, או מכבי נתניה, ואף לקבל רווחים נוספים, מעסקאות עתידיות של השחקן.

הדיונים בשתי התביעות אוחדו, ובאוגוסט 2014, בהסכמת בית"ר טוברוק ורמת השרון, הורה הבורר עו"ד בנימין טמיר, בהחלטת ביניים, כי השחקן, שיוצג על ידי עו"ד רועי רוזן, יוכל לעבור לשחק בקבוצת גנט הבלגית, כנגד הפקדת סך של 210 אלף יורו בחשבון נאמנות של הבורר.

בעקבות החשיפה על קיומו של הסכם שנחתם בין אביו המנוח של קני סייף לבין סוכנו של השחקן, דודו דהאן, בית"ר טוברוק הגדילה את סכום התביעה, ואף צירפה כנתבע נוסף את דהאן.

בבוררות התקיימו מספר ישיבות הוכחות, במהלכן נחקרו השחקן קני סייף, הסוכן דודו דהאן, וכן עו"ד אלדד אהרוני, שהעיד מטעם בית"ר טוברוק, על תצהיריהם.

בשלב זה, הגיעו הצדדים להסדר, שקיבל תוקף של פסק בוררות, על פיו הסך של 210 אלף יורו, אשר הופקד בחשבון הנאמנות של הבורר, ישולם לבית"ר טוברוק. עוד הוסכם בהסדר, כי סך נוסף, של 70 אלף יורו, יועבר בחודש יולי, על ידי קבוצת גנט, אל הבורר, וממנו אל בית"ר טוברוק.

בנוסף לכך נקבע בפסק הבורר, כי סוכנו של השחקן, דודו דהאן, יודיע לבית"ר טוברוק ולאריק איזיקוביץ על עסקאות עתידיות למכירת קני סייף, ימציא להם עותק מהסכמי העסקאות, וישלם לבית"ר טוברוק מחצית מכל סכום שדודו דהאן /או סוכנות סקאוטפוש יהיו זכאים לקבל מקבוצת גנט בגין מכירת סייף בעתיד.