נתניה נט ספורט נוער

לירון גבאי

שער נפלא של החלוץ לירון גבאי נתן לקבוצה שלוש נקודות חשובות. ניצחון במחזור הבא מול קדימה/צורן יבטיח לקבוצה את תואר האליפות.

קבוצת ילדים ב' של מכבי נתניה, המאומנת ע"י ציקי צפיר, ארחה בשבת האחרונה את מכבי חיפה. כאשר לזכותה של נתניה יתרון של חמש נקודות על יריבתה ושני משחקים עודפים.

בנתניה ידעו שרק ניצחון יקרב אותם בצורה משמעותית אל תואר האליפות, מחזור אחד לסיום העונה. כל תוצאה אחרת תיאלץ אותם לכסוס ציפורניים ולהיות תלויים בתוצאות שתשיג חיפה.

שתי הקבוצות ניהלו במהלך העונה מאבק צמוד על כל התארים. בסיבוב הראשון שחקני נתניה הנחילו לחיפה הפסד ביתי 0:1. הקבוצות נפגשו גם בשלב חצי גמר גביע המדינה, אז חיפה הצליחה לנצח משער דרמטי בתוספת הזמן. אבל הפעם היה זה תורה של נתניה לחגוג. המשחק נפתח בצורה שקולה ללא אירועים מיוחדים ליד שני השערים. נתניה שהחזיקה יותר בכדור באה על שכרה שתי דקות מפתיחת השליש השלישי. לירון גבאי קיבל כדור באגף שמאל, נכנס לרחבה ומ-14 מטרים שלח כדור אדיר למסגרת שהעלה את הקבוצה שלו ליתרון 1:0, יתרון עליו היא הצליחה לשמור עד לסיום.

בעקבות הניצחון פתחה הקבוצה פער של שמונה נקודות על מכבי חיפה. ניצחון בשבת הקרובה על מ.ס קדימה/צורן יבטיח לה את האליפות באופן סופי. לחיפה, מנגד, נותרו, כאמור, שני משחקי השלמה באמצע השבוע, מעידה שלה באחד מהם, תאפשר לשחקני נתניה לחגוג באופן רשמי עוד לפני שבת.

מאמן הקבוצה, ציקי צפיר, אמר לאחר המשחק: "אני לא יודע איך תיגמר העונה אבל עשינו בשבת צעד ענק לאליפות. מה שכן אני יודע זה שיש לי בקבוצה חבורה של גברים קטנים שבאו למשחק מול מכבי חיפה ונתנו את הכל על המגרש. אני חושב שהעובדה שניצחנו פעמיים העונה את השניה בטבלה, בבית ובחוץ, אז האליפות מגיעה לנו, אבל בכדורגל אין מגיע ונצטרך לבוא באותה רמת מוכנות ומחויבות בשבת מול קדימה על מנת לזכות בתואר שאנו ראויים לו. אני גאה בשחקנים".