פרלמנט הילדים שפעל השנה בשני תחומים עיקריים: חינוך ואיכות סביבה סגר את שנת הפעילות שלו בארוע שיא במהלכו השיק פסל סביבתי בגן הגיבורים, כמתנת יום הולדת לרגל שנות ה – 90 של העיר

פרלמנט הילדים

פרלמנט הילדים בגן הגיבורים | צילום: רן אליהו

ביום רביעי הושק בגן הגיבורים אלמנט פיסולי, שהיווה נקודת שיא בפעילות פרלמנט הילדים בנתניה, בהשתתפות ילדים, הורים וכן צוותי חינוך ובראשם טובה דולב, ראש מינהל החינוך ונורית גבאי, מנהלת אגף היסודיים בעירייה  

פרלמנט הילדים הוא פרויקט משותף של אגף החינוך היסודי וחט''צ, תכנית קרב למעורבות בחינוך ומפקחות החינוך החברתי של משרד החינוך. מטרתו המרכזית של הפרלמנט הוא לקדם יוזמות עירוניות שמבוססות על צרכי הילדים בעיר וכן לייצג את ילדי העיר בנושאים עירוניים תוך כדי תהליך דמוקרטי ואזרחי.
הפרלמנט כולל נציגות מ-30 בתי הספר היסודיים בעיר ופעל השנה במתכונת של שתי ועדות: חינוך ואיכות הסביבה.
במהלך השנה העבירו ילדי הפרלמנט סקר ממוחשב בבתי הספר בעיר שכלל אלפי משתתפים שבו הציגו וקיבלו משוב על היוזמות שתכננו, כאשר היוזמה שנבחרה כאמור, הינה הקמת פסל סביבתי בגן הגיבורים.
נורית גבאי מנהלת אגף היסודיים: "מדובר בקבוצת תלמידים שנבחרה באופן דמוקרטי ועברה תהליך משמעותי של העצמה וזיהוי חוזקות ואף זכתה לאורך השנה ליישם באופן מהותי את הנושא בקרב תלמידים עמיתים. במהלך השנה הם נחשפו למגוון של סדנאות ומפגשים עם אנשי השראה ובנקודת השיא הם אף העבירו סקר ווטסאפי שהשיבו עליו אלפי תלמידים מהעיר ולמעשה המנהיגים הצעירים הללו לקחו את היוזמה, קיימו מיפוי, בדקו את ההיתכנות, נפגשו עם דמויות מקצועיות עד שנולד הרעיון הישומי."