פעילות קהילתית

מאירים את הלב ואת נתניה

מאירים את הלב ואת נתניה

01 דצמבר 2021
את מסיבת החנוכה של מרכז הנוער 'מקום בלב' מבית ou י...
במהלך חג חנוכה ישופצו דירות קשישים וניצולי שואה

במהלך חג חנוכה ישופצו דירות קשישים וניצולי שואה

30 נובמבר 2021
מפלגת יש עתיד בשיתוף עם העמותה "סיירת השיפוצי...
פסל סביבתי חדש בנתניה - אלת הים

פסל סביבתי חדש בנתניה - אלת הים

30 נובמבר 2021
ביום חמישי נערך טקס הצבת הפסל הסביבתי "אל(ת) הים"...
הדלקת נר ראשון של חנוכה בנתניה

הדלקת נר ראשון של חנוכה בנתניה

29 נובמבר 2021
כמיטב המסורת מדליקים מדי יום חנוכיה בכיכר העצמאות...

אנשים בנתניה

"אני חושפת את עולם האמנות למי שלא יכול להגיע למוזאונים"

26 נובמבר 2021
אמני גלריית תל חי, מפעל עירוני ביוזמת מינהלת מרכז העיר,...

"הכרת הטוב נותנת כוחות על להמשיך לעשות למען העיר"

19 נובמבר 2021
אבי בטיטו, פעיל ציבור ותיק ומנהל עמותת כולל ערב ציוני,...
משפחת כהן מנתניה - משפחת בה

משפחת כהן מנתניה - משפחת בה"ד 7

22 אוקטובר 2021
סגן יובל כהן מנתניה, משרתת כקצינת כח אדם בבה"ד 7. במהלך...
גאווה לקדימה, סמל דניאל קרליק

גאווה לקדימה, סמל דניאל קרליק

10 אוקטובר 2021
הכירו את סמל דניאל קרליק, סמב"צית חמ"ל מרכזי באגף המבצע...

קראו עוד: אנשים בנתניה >>>

חינוך ומצויינות

הושק בית הספר

הושק בית הספר "בנימין רוטמן שבילי העמק" לחינוך המיוחד

01 דצמבר 2021
בית הספר שפרירים א' במועצה האזורית עמק חפר המשרת תלמידות ותלמידים עם צ...
באמית בר אילן נתניה - מגשימים חלומות

באמית בר אילן נתניה - מגשימים חלומות

22 נובמבר 2021
הרב משה דיין, מחנך כתה ח' בתיכון אמית בר אילן נתניה הגשים השבוע את החל...
כיתת מחוננים אל אזורית בבית הספר אלדד

כיתת מחוננים אל אזורית בבית הספר אלדד

18 נובמבר 2021
מינהל החינוך יפעיל, זו השנה הרביעית, כיתת מחוננים על אזורית בתיכון אלד...
קווי האוטובוס לאורט ולבר אילן בנות יתוגברו

קווי האוטובוס לאורט ולבר אילן בנות יתוגברו

16 נובמבר 2021
יתוגברו קווי האוטובוס לתלמידי אורט לבוביץ ובר אילן בנות. מ"מ ראש...
בשנה האחרונה מקפיד אמנון שלומי מרמת חן לנקות את הגינה הציבורית בשכונה בה חי כל חייו. לצד לעג ועוקצנות, הוא זוכה בעיקר לפרגון וחיוכים – מתושבים ועד הרשתות החברתיות. "הפרס שלי הוא שאני חי במקום נקי ונעים יותר", הוא אומר 
כמה אנשים אתם מכירים שנרתמים למען השכונה שלהם ודואגים לניקיונה, לא כי מישהו כפה עליהם לנקות – אלא פשוט כי אכפת להם?
annonshlomi1
תושבי רמת חן יכולים להוקיר תודה לאמנון שלומי, תושב השכונה שמקפיד בשנה האחרונה על ניקיונו של גן דון יוסף, הממוקם בין הרחובות דון יוסף נשיא וחתם סופר. כמעט מדי יום תורם שלומי מזמנו החופשי לניקיון האזור, כשבין השאר הוא אוסף גללי בעלי חיים ובדלי סיגריות, מנקה את החול מאבנים ולא פוסח גם על מגרש הכדורגל. 

הכל התחיל בערבה  

"אני תושב השכונה מיום שנולדתי וככזה אכפת לי ממה שמתרחש בה", פותח שלומי, המשמש כיו"ר ועד בית הכנסת השכונתי "אוהל שם" . "אחד הדברים הוא כמובן הניקיון והגן הציבורי בכללו די מוזנח. ההשקעה של העירייה מינימלית. יש קבלן שאמור לנקות ולטפח את הגן, אבל עושה רק את המינימום ההכרחי – גירוף קל ולרוקן את הפח. אפילו את השקית לא מחליפים כדי לחסוך בעלויות. כשפניתי לעירייה לברר למה לא מטפלים בחלק הארי של הגן נאמר לי שהקטע הזה לא נמצא בתחום אחריותו של הקבלן".
בחג הסוכות האחרון, הציע אחד החברים בבית הכנסת לשתול ערבה בחלקת קרקע הסמוכה למבנה – יוזמה שיצאה אל הפועל. "סידרנו קו השקיה ולקחתי על עצמי את הטיפול השוטף בחלקה", אומר שלומי. "התחלתי משם בעזרת מגרפה מקצועית, מצא חן בעיניי ולאט לאט התקדמתי והגעתי לחלקים נוספים בגן. אני מתפלל במקום הזה ונעים לי שהסביבה שלי מסודרת ונקייה. זה נעים גם לציבור ומקום נקי ומטופח גורם לאנשים לשבת בו. אני מגיע לפתוח את בית הכנסת כעשרים דקות לפני התפילה ומנצל את הזמן הפנוי כדי לנקות. אני עושה את זה בכיף ועל הדרך גם שורף כמה קלוריות".   
אמנון שלומי

"מה, אתה עובד עירייה?"

בארצנו הקטנטונת, בה מעדיפים רוב האזרחים לקטר ולהתלונן בטרם יזרקו מילה טובה, גם התגובות למראה תושב אכפתי המנקה גן ציבורי התקבלו תחילה בחשדנות. "לא מעט אנשים הגיבו בצורה לעגנית ועוקצנית", הוא מספר. "קיבלתי תגובות כמו 'מה, אתה עובד עירייה?', 'זו החצר לך?' או 'אתה מצפה לקבל פרס?'. לחלק עניתי שהפרס שלי הוא שאני חי במקום נקי ונעים יותר ומחלק אחר העדפתי להימנע מלהגיב. עם זאת, בהמשך הדברים השתנו וכיום רוב האנשים מחייכים ומפרגנים. שוב, זה הכיף שלי ומעולם לא ביקשתי עזרה". 
קיבלת תגובות מהעירייה או מגורם מוסמך אחר?
"לא. אני לא חושב שבעירייה בכלל מודעים לזה. אני לא רוצה לדבר שררה, אבל בעירייה עסוקים בהמון דברים שנחשבים לגדולים בעיניהם. אותנו הקטנים שוכחים. מי שלא מקושר או יושב להם על הווריד - לא יתייחסו אליו. זה חוק טבע – איפה שלא לוחצים דברים לא מתקדמים וחבל. לדוגמה, בשנת 2013 פניתי לעירייה וביקשתי שיקימו רמפה עבור נכים ועגלות תינוק במתחם בו שתלנו את הערבות. ועדת התנועה אישרה את זה, אך משום מה העניין נתקע בוועדת התשתיות ולא טופל". 

כוכב רשת

אמנון שלומי (60), נשוי+2, מתגורר כאמור כל חייו ברמת חן. מלבד פעילותו למען בית הכנסת, הוא משמש כמורה לתנ"ך, תושב"ע והיסטוריה יהודית בחטיבת הביניים 'ריגלר' בעיר. בעולם בו הרשתות החברתיות מנגנות כינור ראשון, בקבוצת הפייסבוק "תושבים מטפחים סביבה בנתניה" קפצו על פועלו כמוצאי שלל רב. "תכירו את אמנון שלומי, פעיל למען השכונה שתורם לה המון מזמנו החופשי", נכתב בין השאר לצד תמונתו בגן הציבורי. "הוא מנקה הכל ולא כי הוא חייב, אלא כי אכפת לו. תלמדו ממנו כי יש הרבה מה ללמוד". "האמת היא שלי אישית אין פייסבוק והבת שלי עדכנה אותי והראתה לי את הפוסט", הוא מוסיף בחיוך. "בעקבות הפרסום קיבלתי ברכות ומחמאות בקבוצת הוואטסאפ של החברים לעבודה, אבל לא צריך להגזים. אני לא חובב פרסום, רק משרת את האינטרס של השכונה. אני לא עושה גדולות ונצורות, אלא זה חלק משגרת החיים שלי. המוקד שלי הוא המקום בו אני חי וכל עוד יהיה לי טוב אמשיך בדרכי".