פעילות קהילתית

נחנכה החצר האחורית של נתניה

נחנכה החצר האחורית של נתניה

09 אוגוסט 2022
"החצר האחורית" נחנכה בנתניה – מקום ירוק, מזמין ומר...
חבילות שי לחלוקה למשפחות הדרום

חבילות שי לחלוקה למשפחות הדרום

07 אוגוסט 2022
רשת המרכזים הקהילתיים נתניה מזרח נערכים לשמח את מש...
ילדי פרדסיה השתתפו בטורניר לזכרו של עופר מוצרפי ז

ילדי פרדסיה השתתפו בטורניר לזכרו של עופר מוצרפי ז"ל

03 אוגוסט 2022
הטורניר הקהילתי נפתח השבוע ומתמודדות בו קבוצות ילד...
ראש העיר ביקרה את הנפגעים בשריפה בנתניה

ראש העיר ביקרה את הנפגעים בשריפה בנתניה

02 אוגוסט 2022
ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר הגיעה לבקר את...

אנשים בנתניה

"נפלה בחלקי הזכות שההורים שלי יראו אותי נשבע לכנסת"

12 אוגוסט 2022
אלי דלל ניצח בפריימריז במחוז מישור החוף וצפוי להצטרף לכ...

"הקשיים הרבים שעברתי בדרך הם אלו שעיצבו את מי שאני היום"

28 יולי 2022
מהחושך אל האור: סיפורו מעורר ההשראה של אורן שמואל, שסיפ...
עו

עו"ד יוני ג'ורנו מנתניה מועמד הליכוד לכנסת ה-25

22 יולי 2022
בחודש אוגוסט יתקיימו הפריימריז למפלגת הליכוד לכנסת, בין...
מנהיגות, עשייה, צניעות וקבלות: אלי דלל יתמודד בפריימריז בליכוד

מנהיגות, עשייה, צניעות וקבלות: אלי דלל יתמודד בפריימריז בליכוד

01 יולי 2022
סגן ומ"מ ראש העירייה, שפועל כבר שנים ארוכות עבור הציבור...

קראו עוד: אנשים בנתניה >>>

חינוך ומצויינות

מקום שני בתחרות מיזם השנה 2022 לנתניה

מקום שני בתחרות מיזם השנה 2022 לנתניה

25 יולי 2022
בני נוער ממרכז היזמות יוניסטרים נתניה זכו במקום השני בתחרות מיזם השנה...
אוניברסיטת ת

אוניברסיטת ת"א העניקה מלגות לחיילים בודדים ועולים חדשים מנתניה

19 יולי 2022
באירוע חגיגי העניקה אוניברסיטת תל אביב מלגות סיוע כלכלי לשבעה סטודנטים...
המכללה האקדמית נתניה ערכה טקסי בוגרים

המכללה האקדמית נתניה ערכה טקסי בוגרים

29 יוני 2022
המכללה האקדמית נתניה ערכה השבוע טקס בוגרים לבתי הספר למשפטים. אבי חימי...
שר הבריאות ניצן הורוביץ התארח במכללה האקדמית נתניה

שר הבריאות ניצן הורוביץ התארח במכללה האקדמית נתניה

19 יוני 2022
המכללה האקדמית נתניה וחברת Femi ערכו במכללה האקדמית נתניה כנס אשר עסק...

נפתלי בחטיאר, גרש פישמן ובוריס צירולניק איחדו כוחות במפלגה החילונית "נתניה ביתנו". המטרה: למנוע כפייה דתית ולאפשר לעסקים לבחור האם לעבוד בשבת. "לא צריך להפריע אחד לשני וכל אחד יעשה מה שטוב לו", אומר בחטיאר. "רק כך נוכל להיות מלוכדים הן כתושבים והן כיהודים"

נפתלי בחטיאר 

אחד הנושאים הבוערים לקראת הבחירות בנתניה הוא כמובן סוגיית פעילות העיר בשבת. לא מעט גורמים טוענים כי יש לאפשר לבעלי עסקים, על פי רצונם כמובן, לעבוד בשבת ולאפשר פעילות ראויה בראש ובראשונה עבור בני הנוער בעיר בסופי השבוע.

המפלגה היחידה שמצהירה בריש גליי על חילוניותה היא "נתניה ביתנו" בראשות גרש פישמן, בוריס צירולניק ונפתלי בחטיאר, כאשר איחוד הכוחות של צירולניק עם סיעת רימונים צפוי להעניק לה כוח נרחב יותר לפעול לשינוי ההגמוניה בעיר. אגב, אנשי "נתניה ביתנו" מודעים לכך שלא פעם נוטים לשייך אותם לקהילה הרוסית בלבד, אך אנשיה מבקשים להבהיר כי המפלגה כבר מזמן אינה מגדרית ופונה לכלל הציבור.

בחטיאר מדורג במקום השלישי ברשימה המשותפת "בסיעת רימונים הכוח שלנו יכול היה להביא מנדט אחד, מקסימום שניים, אבל אני מאמין שכקבוצה וגוש גדול אפשר להשפיע הרבה יותר למען המטרה", הוא מספר בראיון ל"נתניה נט". "פנו אלי כמעט מכל הסיעות במועצה, בין השאר הרצל קרן, יוני שטבון ועופר אורנשטיין והציעו לי מקומות ריאליים, אבל העדפנו לבסוף את החיבור עם ישראל ביתנו כי מבחינה ערכית הם רואים כמוני את המאבק החשוב על השבת בעיר".

ישראל ביתנו

הפלונטר של מרים

בישיבת המועצה השבוע זעם בחטיאר על ההתנהלות באשר להצעה של אורנשטיין הנוגעת למגרשי הקט רגל בעיר ואף התעמת עם ראש העיר, מרים פיירברג-איכר. כמי ששימש כרכז הספורט בנאות שקד הנושא קרוב לליבו, כמו גם טיפוח הנוער. "היה ויכוח האם לאפשר לנוער שלנו לשחק במגרשים בחינם", משחזר בחטיאר את השתלשלות העניינים. "מנכ"ל העירייה רצה לקדם רעיון שנעשה בכפר סבא ולגבות תשלום. תוך כדי דיון הצלחתי לשכנע את אורנשטיין שמחיר סמלי של חמישה שקלים הוא אפשרי ושווה לכל כיס. הייתי רכז ספורט, עבדתי בעבר גם במחלקת הספורט בעירייה ואני מכיר את התחום. מי שמשלם יכול גם לבקש מגרש נקי ומואר ולא לחשוב שעושים לו טובה. זרמתי עם הרעיון, גיביתי את עופר וראש העיר לא אהבה את זה וטענה שזה פוליטי. מה אכפת לי פוליטי אם זה משרת את האינטרס הציבורי? היא נפלה לפלונטר של עצמה. עניתי לה שאם זה פוליטי גם בניית בתי כנסת זה פוליטי וככה כל הדיונים כבר חמש שנים כך שאין טעם לדון בכלום".

בלהט הרוחות אמר בחטיאר שאולי כדאי שכולם יקומו וילכו, פיירברג-איכר ענתה שאולי באמת צריך והוסיפה כי הוא יכול לעזוב את המקום. "הבהרתי לה שאני אחליט מתי ללכת ולא היא", הוא מסכם את הדיון הסוער. יחד עם זאת, מציין בחטיאר כי פיירברג-איכר עשתה לא מעט דברים טובים למען העיר. "כרגע הנטייה שלנו היא לתמוך בה, אבל אם נראה שיש אופציות טובות יותר, כמובן שנשנה את דעתנו".

בין החברתי לפוליטי

נפתלי בחטיאר (48) נולד באזרבייג'אן. בגיל 9 עלה ארצה עם משפחתו והתגורר בשכונת נאות שקד. בשלוש השנים האחרונות עבר לעיר ימים. נשוי ואב לארבעה. בגיל 13 החל בפעילות חברתית כאח בוגר ומד"צ (מדריך צעיר) בשכונת מגוריו. במקביל פתח בהתנדבות כתות עזר ללימודי מתמטיקה ואנגלית. לאחר שירותו הצבאי שב לשכונה כרכז ספורט ובהמשך נבחר ליו"ר ועד השכונה, תפקיד אותו הוא ממלא עד היום. בעל מיני מרקט "מקסים מרקט 2004 בע"מ", הממוקם, איך לא, בנאות שקד. מחודש פברואר משמש כחבר מועצה וממונה על ההנדסה והקליטה. בנוסף מחובר מאוד לבני הנוער ולאורך השנים פעל למציאת פתרונות עבורם לפעילות אחר הצהריים ובחופשים השונים.

"אנחנו שואפים לחמישה מנדטים ובנינו רשימה חזקה על מנת שנוכל לייצג את הציבור החילוני בצורה הראויה לו", מצהיר בחטיאר. "לא משנה מי יהיה ראש העיר, אם רוב חברי המועצה יהיו דתיים לא תהיה לו ברירה ומי שקובעת את המדיניות היא המועצה. מצד שני, אם יהיה לנו מספיק כוח נוכל לדרוש שלא יסגרו את נתניה בשבת. אנחנו ה-מפלגה החילונית בהא הידיעה ואני קורא לכל מי שמאמין בחיה ותן לחיות ונושא בשבת קרוב לליבו, לבוא ולהצטרף אלינו. צריך להציל את נתניה, זו עיר תיירותית ולא יכול להיות שכל העיר תהיה סגורה בשבת. אנחנו מאמינים בחופש דת, חופש תעסוקה וכל אחד יעשה מה שטוב לו. אין לי עניין לכפות את דעותיי על אף אחד ומצד שני אסור שתהיה כפייה דתית. מי שרוצה לנסוע בשבת שייסע ומי שלא – שישמור. אסור להפריע אחד לשני. רק כך נוכל להיות מלוכדים הן כתושבים והן כיהודים".