פעילות קהילתית

טיפים לרכיבה בטוחה ביום כיפור

טיפים לרכיבה בטוחה ביום כיפור

15 ספטמבר 2021
בנתניה נפגעו 30 ילדים בני נוער ברכיבה על אופניים ב...
תושבי השרון עומדים בכל יום בפקקים

תושבי השרון עומדים בכל יום בפקקים

14 ספטמבר 2021
סקר אור ירוק – 78% מתושבי השרון עומדים בפקק בכל יו...
הפנינג נגישות של לקוחות אתגר בחוף סירונית

הפנינג נגישות של לקוחות אתגר בחוף סירונית

13 ספטמבר 2021
לקוחות מרכז אתג"ר לאנשים עם מוגבלות פיזית הגיעו לח...
תינוק חולץ מרכב נעול בנתניה

תינוק חולץ מרכב נעול בנתניה

06 ספטמבר 2021
נתניה: תינוק ננעל בשגגה ברכב, כונני ידידים בשיתוף...

אנשים בנתניה

סמל גל נצר מנתניה מצטיינת חטיבה דרומית

סמל גל נצר מנתניה מצטיינת חטיבה דרומית

08 ספטמבר 2021
סמל גל נצר מנתניה נבחרה בין מצטייני ראש השנה של משרתי ח...

"אני לא מתנגד לחיסון, אבל צריך להיבדק ולהתייעץ קודם"

03 ספטמבר 2021
איציק סמדג'ה חווה תופעות לוואי קשות לאחר שהתחסן בפעם הש...
סיפור ההצלחה של נעה אורן

סיפור ההצלחה של נעה אורן

06 אוגוסט 2021
נעה אורן, תושבת נתניה, סמנכ"לית ראש מינהלת פיתוח הנמלים...

"נתניה תחזור להיות אחת הערים התיירותיות המובילות בישראל"

16 יולי 2021
שר התיירות הנכנס, יואל רזבוזוב, לא עצר כדי להסתגל לתואר...

קראו עוד: אנשים בנתניה >>>

חינוך ומצויינות

עיריית נתניה נערכת לפתיחת שנת הלימודים

עיריית נתניה נערכת לפתיחת שנת הלימודים

25 אוגוסט 2021
מערכת החינוך בנתניה נערכת לפתיחת שנת הלימודים בצל אתגרי הקורונה. ...
גויסה תרומה לפתיחת מרכזי למידה לצמצום פערים

גויסה תרומה לפתיחת מרכזי למידה לצמצום פערים

20 אוגוסט 2021
תרומה כספית גויסה מתורמים ממיאמי לפתיחת מרכזי למידה לצמצום פערים לימוד...
7 בתי ספר מצטיינים בנתניה. המורים יתוגמלו באלפי שקלים

7 בתי ספר מצטיינים בנתניה. המורים יתוגמלו באלפי שקלים

19 אוגוסט 2021
משרד החינוך פרסם רשימת תיכונים מצטיינים. ביניהם שבעה תיכונים מנתניה. ה...
יוזמה, מצויינות וחדשנות לקידום יוצאי אתיופיה

יוזמה, מצויינות וחדשנות לקידום יוצאי אתיופיה

11 אוגוסט 2021
בטכס חגיגי העניקה העירייה בשבוע האחרון, פרסים למי שגילה יוזמה, מצויינו...
רדיר בנימיני

עו"ד אדיר בנימיני, חבר מועצת עיריית נתניה מטעם מפלגת למען נתניה "אני לא רואה את עצמי ראש עיר" 

עו"ד בניימיני, רווק בן 38, מחזיק תיק הגנת הסביבה ויו"ר וועדת שמות רחובות ואתרים, מייסד ובעלים של משרד עורכי-הדין דוידוב בנימיני ושות'. עוסק בתחום התעבורה והמשפט הציבורי.

עו"ד בניימיני מספר שממגיל צעיר תמיד עניין אותו אקטואליה ופוליטיקה, לכן גם למד באוניברסיטה העברית תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה ותואר שני במדעי המדינה. כבר בתור סטודנט התחלי בפעילות ציבורית בעיר. התוודע למערכת מחוץ למועצת העיר. זה היה בקדנציה הראשונה של מרים פיירברג. הקואליציה הייתה יציבה ולא היו הרבה גורמים שאיתגרו את המערכת. לכן זה אפשר לו להיחשף בצורה משמעותית.

תחילת הדרך

בנימיני מספר על תחילת הדרך במערכת הפוליטית העירונית. "בשנת 2003 נבחרתי לראשונה למועצת העיר, בהמשך הדרך התחברתי למפלגת הירוקים, ושמתי דגש על נושאים סביבתיים. בזמנו זה התנגש עם האג'נדה של הרצל קרן. הייתי יו"ר הירוקים ונציג יחיד במועצת העיר".
אחד הדברים המעניינים שהוא מספר לנו על צעדיו הראשונים בפוליטיקה המקומית הוא תמיכה שיזם באומנים צעירים מקומיים בראשית דרכם. "הכל התחיל ממכתב ששלחה אלי סופרת צעירה שביקשה עזרה במימון הוצאת ספרה. מבדיקה שערכתי התברר לי שאין תקציב מטעם העירייה עבור עזרה לאומנים מתחילים. הגשתי הסתייגות לתקציב לאישור הפרויקט. ההסתייגות התקבלה ומאז שנת 2007 ועד היום מחולקות מלגות לאומנים צעירים וזה פרויקט שזוכה להצלחה גדולה".

מבט לעתיד

בבחירות האחרונות חבר בנימיני להרצל קרן ולעופר אורנשטיין, שני פוליטיקאים מקומיים שגם נושאים בגאון את הדגל הסביבתי, ויחד התמודדו השלושה בבחירות האחרונות ברשימת למען נתניה. האיחוד הוכיח את עצמו והרשימה מכהנת היום במועצת העיר כחלק מן הקואליציה.
כמחזיק תיק הגנת הסביבה ויו"ר וועדת השמות העירונית, בנימיני מספר על מאמצים רבים שמשקיעה העירייה בנושא איכות הסביבה וקידום ערכים סביבתיים. "מתקיים שיתוף פעולה בין האגף שלנו, מנהלת החופים והפיקוח העירוני למען שמירה על ניקיון החופים. בקיץ שעבר הנושא קיבל דגש רב".

בנימיני מספר שלקח את עצמו גם את נושא שיקום נחל פולג. "לאחרונה התבשרנו בפעם הראשונה שהנחל למעשה נקי מזיהומים. אומנם לא משוקם בצורה מלאה, אבל נקי מהזיהומים ההיסטוריים שפגעו בו. בקרוב יוקמו אגם וחווה חקלאית לימודית בגבול עם אודים. יקום אגם שיהיה מחובר לנחל פולג. נחל פולג בחלקו הוא נחל אכזב, אבל בחלקו הסופי, באזור נתניה הוא נחל איתן, וזהו החלק הכי חשוב של האזור כי הוא בעל פוטנציאל אדיר. האגמון הזה יהיה פרויקט סביבתי מדהים שאת פירותיו נראה בעוד שנתיים, שלוש".

לכל רחוב יש שם

נושא נוסף למענו פועל בנימיני במסגרת תפקידו כיו"ר וועדת השמות העירונית הוא קריאת רחובות חדשים בעיר על שמם של אישים שמייצגים ערכים נעלים, הן במובן האוניברסלי והן מבחינת האתוס הציוני והתרומה למדינת ישראל. "נושא שמות הרחובות מציק לי שנים. מפריע לי שיש לרחובות שמות חסרי משמעות. שמות של פרחים, שמות של חיות. מפריע לי שאין לרחוב שם עם משמעות עמוקה. בבדיקה שערכתי בשנת 2007 מצאתי גם שישנם 38 רחובות על שם נשים לעומת קרוב ל-200 רחובות על שם גברים. זה מפריע לי. בקדנציה שלי לא עבר אף שם שאינו בעל משמעות למדינה או לאנושות".

לאחרונה אישרה הוועדה כי רחובות בשכונת נט 542 יקראו ע"ש חסידי אומות עולם, ובנוסף, הרחוב המוביל לאצטדיון העירוני החדש, יענה מעתה לשם "שדרת היהלומים". "אחד הדברים שמציקים לי זה שלא מפרגנים לכוכבי עבר, ובמכבי נתניה יש הרבה כוכבי עבר. הצעתי לקרוא לאחת השדרות בדרך לאצטדיון מכבי בשם "שדרת היהלומים", זה היה הכינוי של שחקני מכבי נתניה בעבר, כאשר מלטשות היהלומים שהיו מפוזרות בעיר שגשגו".

לסיום שאלנו אותו על תוכניותיו לעתיד. "אני לא רואה את עצמי ראש עיר. הרצל קרן הוא שעומד בראש הרשימה, ואיני שואף לכך. אני יודע את מקומי ויודע במה אני טוב. אדם צריך להיות עם רגליים על הקרקע".