פעילות קהילתית

כלב חולץ לאחר שנפל ממצוק ליד ארסוף

כלב חולץ לאחר שנפל ממצוק ליד ארסוף

22 ינואר 2022
כלב שנפל כתוצאה מקריסה של מצוק ליד ארסוף חולץ על י...
נתניה - מרחבים ציבוריים מונגשים לבעלי מוגבלויות

נתניה - מרחבים ציבוריים מונגשים לבעלי מוגבלויות

06 ינואר 2022
מעל 100 גינות ציבוריות הונגשו בנתניה בחמש שפות שונ...
מיל

מיל"ה של שוטר

02 ינואר 2022
לאחר תקופה בה אמצו שוטרי נתניה את ילדי בית הילדים...
3,008 עולים הגיעו לנתניה בשנת 2021

3,008 עולים הגיעו לנתניה בשנת 2021

30 דצמבר 2021
סיכום הפעילות בנתניה למען העולים החדשים בשנת 2021

אנשים בנתניה

"לא ציפיתי לפידבק טוב ממרגול. זה מראה שאני בדרך הנכונה"

24 דצמבר 2021
שירה אטיאס מנתניה סיפקה ביצוע נהדר ונכנסה לנבחרת של אקס...

"מערכת החינוך תותאם למאה ה-21 ותהיה מדויקת לצרכי התלמידים"

23 דצמבר 2021
אתי דהן, ראש מינהל חינוך וחברה בעיריית נתניה, מלאת מוטי...
 ד

ד"ר יעל פסטרנק הצטרפה לבית חולים לניאדו

12 דצמבר 2021
חיזוק משמעותי לאגף נשים ויולדות בבי"ח לניאדו – ד"ר יעל...

"חשוב שהעולם יהיה קצת יותר טוב ובטוח עבור הילדים שלנו"

10 דצמבר 2021
שוטר הסיור אלברט אהרון זכה לאות הוקרה מהעירייה על התנדב...

קראו עוד: אנשים בנתניה >>>

חינוך ומצויינות

מפגש צוותי מורים למדעים בפלנתניה

מפגש צוותי מורים למדעים בפלנתניה

18 ינואר 2022
ביום חמישי האחרון התקיים בפלנתניה מפגש ייחודי של צוותי הוראת המדעים בש...
נבחר מנהל חדש לאגף הגיל הרך בעירייה

נבחר מנהל חדש לאגף הגיל הרך בעירייה

17 ינואר 2022
שגיא אבודרהם, תושב נתניה, מי שהיה מנהל מתנ"ס דורה רמת ידין, נבחר...
בית הספר

בית הספר "נווה הדסה" נבחר כמוסד חינוך מצטיין

16 ינואר 2022
בית הספר בכפר הנוער "נווה הדסה" נבחר כמוסד חינוך מצטיין מטעם...
תיכון ריגלר זכה בפרס החינוך המחוזי

תיכון ריגלר זכה בפרס החינוך המחוזי

12 ינואר 2022
קרית חינוך חמ"ד "ריגלר" בנתניה זכתה בפרס החינוך של משרד החינוך&nb...

 

טלי מולנר מתהדרת בתואר החדש והנחשק "סגנית ראש העיר". בראיון היא מספרת על ההתרגשות לצד המחויבות, הרצון לקואליציה חילונית יותר והפעילות הבלתי פוסקת בחופים. ואיך למרות האיומים, היא מתכוונת להתייצב בראש מצעד הגאווה. "חרדים עושים תהלוכות שמחה, גם לקהילת הלהט"ב מותר", היא מבהירה. דבר הסגנית

טלי מולנר

סגנית ראש העיר טלי מולנר 

קולה של טלי מולנר נשמע היטב הרבה לפני שהפכה לחברת מועצה בנתניה. אלא שמאז נכנסה לקואליציה היא ממצבת עצמה כאחת הנשים המזוהות ביותר עם נתניה – דבר שקיבל משנה תוקף גדול עוד יותר השבוע, עם מינויה הרשמי לסגנית ראש העיר במקומו של אפרים בולמש.

"זה מאוד מרגש והגעתי לזה בזכות, בעשר אצבעות ובעבודה קשה", פותחת מולנר בראיון חגיגי ל"נתניה נט" לרגל המינוי. "למרות שנשארו לי אותם תיקים – חופים רווחה ומעמד האישה – יש כאן האצלת סמכויות ואני מקבלת את התואר בחרדת קודש. יש כאן הרבה אחריות ומחויבות, כך שזו זכות גדולה אבל עם חובות גדולות הרבה יותר".
המינוי של מולנר נולד כתוצאה מסוג של הסכמים קואליציוניים שנסגרו בעל פה, לפיהם בולמש יהיה הסגן בקדנציה הראשונה ומולנר תבוא במקומו בשנייה. "עברתי שנתיים וחצי של עשייה אינטנסיבית וכמובן שכל כולה בהתנדבות", היא אומרת. "זו עבודה קשה וזמינות מטורפת של 24/7 לכל פנייה של תושב, אם בוואטסאפ או בפייסבוק, אני תמיד עוזרת וכעת הגיע הרגע הגדול מבחינתי. התואר מחייב וצריך למנף את העשייה והפעילות בכל התחומים".

מתחת לפלורוסנט

הבייבי הגדול והמפורסם ביותר של מולנר הוא כמובן נושא החופים. "אני מתחילה את היום ב-6-7 בבוקר ומתרוצצת בכל החופים, כי אי אפשר להיות ממונה עליהם מתוך משרד ומתחת לפלורוסנט", היא מתפייטת. "כל מה שקשור לתחזוקה – מרמת השירותים והמלתחות ועד להחליף מנעול או ידית של דלת, לצד בדיקות פתע שהציוד נמכר במחירים המפוקחים – אני שם, כל הזמן בשטח. בהמשך אני מתכוונת להנגיש את כל החופים לנכים ללא יוצא מן הכלל, לשלב בהם אטרקציות ולהמשיך לשדרג את הנראות. לשמחתי, רפי ימין ייכנס ב-10 בחודש לתפקידו כראש אגף החופים החדש. אנחנו באותו ראש ונהיה שותפים מלאים לעשייה הזו.
עניין נוסף שחשוב מאוד למולנר נוגע לזכויות הלהט"ב. "אני רוצה להמשיך לקדם את זכויות הקהילה ועצוב לי מאוד שבחודש הגאווה העיר נתניה לא מפוצצת בדגלי גאווה ואין אפילו אחד במרחב הציבורי. זה מאוד מפריע לי", היא מוחה. "צפוי מצעד גאווה בעיר ב-18 בחודש, אם כי ללא מימון עירוני, ויש גורמים חרדיים שאיימו עלי שיעשו בלגן ויפוצצו את האירוע. עניתי שלא רק שלא אעצור, גם אצעד בראש ולאחר מכן אנאם ואברך את החוגגים. הם עושים תהלוכות שמחה וגם לקהילת הלהט"ב מותר. אני גם רוצה לקדם תעודת רישום עירונית לזוגות שאינם נשואים".

טלי מולנר

סגנית ראש העיר טלי מולנר 

נושא נוסף בו היא פעילה לא מעט עוסק בניסיונות למנוע את האיסור לפתוח מוסדות תרבות בערב שישי. "אני מודעת לכך שבמועצה הנוכחית הקול הדתי גדול מהחילוני, ולכן יש את הרצון לשמור על הסטאטוס קוו, ואם כבר עושים פעילות היא ללא חילול שבת", היא מוסיפה בעצב. "צריך ללכת על ביצים וזה ישתנה רק כשהרכב הקואליציה ייראה אחרת – יותר חילונים ייצאו להצביע וייכנסו יותר סיעות חילוניות למועצה. נתניה היא עיר שוויונית וצריך שיהיה בה מקום לכולם".

תמיד נלחמת

כאמור, מולנר היא כיום בין הנשים המזוהות ביותר עם נתניה, אבל העובדה הזו או הטייטל החדש לא יפריעו לה לומר את אשר על ליבה. "עובדתית אני מזוהה מאוד עם העיר, אבל זה לא אומר שכל החלטה של העירייה בהכרח נכונה בעיניי", היא אומרת. "כשיש משהו שמפריע לי אני אומרת אותו ומנסה להילחם ולשנות בדרכים המקובלות. גם כשאני חושבת שראש העירייה טועה אני אומרת לה את זה ומנסה לשנות את דעתה, ועובדה שבישיבת המועצה האחרונה היא נתנה לי 150 אלף שקלים להנגשת החופים. נלחמתי – קיבלתי. כשאת בעמדת מפתח, קל הרבה יותר לשנות תהליכים ולהשפיע. לטובת העיר והציבור עדיף להיות בעמדה כזו – אין צורך לצעוק בישיבות, אלא אפשר פשוט להיכנס אליה ללשכה ולהגיד שאני רוצה לשנות. בשיחת טלפון אחת אני יכולה לפתור בעיה לתושב שמתעסק בזה כבר שנה. זה בפירוש משנה לאנשים את החיים".