תלמידי, כיתות ז'-יב' מסיימים היום, את שנת הלימודים, תשע"ז, ופותחים באופן רשמי את חופשת הקיץ. בתחילת יולי יצטרפו אליהם תלמידי בתי"ס היסודיים וגני הילדים. במהלך חופשת הקיץ, משרד החינוך יפעיל את תכנית "קיץ אחר" הכוללת מגוון פעילויות חווייתיות לילדים ובני הנוער ובהן: "בתי הספר של החופש הגדול", "ערי הילדים והנוער" ועוד

בוגרי מחזור י"ב שמסיימים את חוק לימודיהם הם המחזור הראשון שנבחן במסגרת תכנית ההיבחנות החדשה.

יצאו לחופש הגדוול

אילוסטרציה: fotolia

בכל אחד מתחומי הבגרות, נבחנו התלמידים במבנה החדש של תכנית ההיבחנות, לפיה 70% הם בבחינה חיצונית, ו-30% בהערכה בית ספרית (חלופית). התלמידים רכשו ידע רחב בהשכלה כללית, לצד העמקה משמעותית במיומנויות הלמידה ובחוסנם האישי והבינאישי, ובמעורבות חברתית. תלמידי שכבה זו היו הראשונים שנכנסו לרפורמה ונחשפו לתהליכי הוראה ולמידה חדשים ועדכניים, תהליכים שהכינו אותם לאתגרי המאה ה-21.
אשר לחינוך לערכים, יצוין, בתעודת הבגרות של בוגרי שכבת י"ב, בפעם הראשונה, יופיע ציון על עשייה ערכית וחברתית.

שר החינוך, נפתלי בנט, איחל לתלמידים חופשה נעימה ואמר: "תלמידות ותלמידים יקרים, אני מאחל לכם חופשה נעימה, בטוחה ומשמעותית. החופש הגדול הוא המשך ישיר של מסלול ההתפתחות האישי שלכם. נצלו את הזמן כדי להתקדם ולצמוח, טיילו בארץ היפה שלנו, הקדישו את הזמן לעשייה ערכית ולעשייה למען החברה. בינתיים, אנחנו במשרד החינוך נמשיך לחזק את מערכת החינוך, נמשיך לשפר תהליכים ולהשקיע בתשתיות חינוכיות, כדי שגם בשנה הבאה כל אחת ואחד מכם יוכל להמשיך ולמצות את מלוא הפוטנציאל שגלום בכם. תיהנו בחופשה, ובעיקר שמרו על עצמכם. לציבור עובדי ההוראה, אני רוצה להודות לכם על השותפות לדרך, ועל ההישגים שהובלתם".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אני רוצה לברך אתכם, אנשי החינוך, על עבודתם החינוכית המאומצת והמבורכת, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים. הודות לעמלכם הרב, המערכת רושמת הישגים לימודיים וערכיים. לאחר שנה גדושה, אני רוצה לאחל לכם חופשה מהנה, וזמן איכות עם משפחותיכם. אני רוצה לאחל לכם, תלמידים יקרים, שתנצלו את זמן החופשה לבילויים, למפגשי חברים ולפעילויות חווייתיות בתנועות הנוער. לבוגרי שכבת י"ב, אני רוצה לאחל הצלחה גדולה בהמשך דרככם. מערכת החינוך ציידה אתכם בכלים רבים, שיסייעו לכם להתמודד בעתיד עם אתגרי המאה ה-21".