רשות המיסים בנתניה ערכה פשיטה על 90 בתי עסק בנתניה והסביבה, ביניהם פאבים, מספרות וקונדיטוריות

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות.

סמילנסקי 6

בניין רשות המיסים | צילום: נתניה נט

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת רישום הכנסות בנתניה ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל ע"י פקיד שומה נתניה, נערכו 90 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן כ- 8% מהם לא רשמו הכנסות כדין.
בפאב באחד מהיישובים באזור נגבו דמי כניסה בסך 40 שקלים להופעה של אמן אורח. עד לשעת הביקורת נגבו 980 שקלים שלא נרשמו בספרי החשבונות של המקום. מפעיל המקום טען "לפעמים אנחנו עושים הופעות ונותנים פתק צהוב עבור דמי כניסה, אנחנו מדפיסים בסוף הערב". יצוין כי הפתקים לא מוספרו ואין עליהם את פרטי העסק.

במספרה בנתניה נערכה קניית ביקורת מספר ימים לפני המבצע. בביקורת שנערכה במקום נמצא כי הקנייה לא נרשמה. כמו כן, נתגלה כי הספר לא רשם הכנסות מתחילת חודש אוגוסט. בעל המקום הסביר "זה עסק חדש, עדיין לא התארגנתי".

במספרה נוספת בעיר נמצאו שוברי אשראי שלא נרשמו. בעל המקום טען "זה היה בסוף היום, התפספס לי". במקום בו ניתנים שירותי מניקור פדיקור נערכה קניית ביקורת לפני המבצע. בביקורת שנערכה ביום המבצע נתגלה כי הקנייה ואיתה כל ההכנסות באותו היום לא נרשמו בספרים. בעלת העסק הסבירה "אני חדשה בעסק ומדברת רק צרפתית, לא מבינה עברית".

בקונדיטוריה בנתניה נמצאו הכנסות לא רשומות של כ- 800 שקלים, הקונדיטורית הסבירה "התשלום זה פיקדון, אני מחזירה את הכסף ללקוח כאשר הוא מחזיר לי את האריזות שלקח". 
מטרת המבצע הינה להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.