בני זוג פרצו לדירות במושבים והשאירו את התינוקת, בת 3 שבועות ממתינה להם לבדה ברכב

מעצר החשוד

מעצר החשוד | צילום: דוברות המשטרה

במהלך השנה האחרונה התקבלו עשרות תלונות מבעלי בתים במושבים על התפרצות לביתם תוך גרימת נזק. משטרת ישראל פתחה בחקירה לאיתור המבצעים ולפני כשלושה שבועות, לאחר פעילות מבצעית סמויה ממושכת, אותרו החשודים (32, 34) תושבי תל אביב. 

החשודים נעצרו על ידי בלשי משטרת ישראל שהופתעו לגלות כי החשודים השאירו ברכב את התינוקת שלהם, בת 3 שבועות בלבד לבדה.

במהלך החקירה הצליחו החוקרים להתחקות אחר מסע הפריצות לבתים שביצעו השניים במושבים רבים ולגבש תשתית ראייתית נגדם.

בחקירה עלה כי בני הזוג נהגו להגיע אל הבתים בשעות הבוקר ולפרוץ לתוכם לאור היום, כאשר החשוד היה יורד מהרכב בזמן שהחשודה המתינה לו עם התינוקת ברכב תוך שהיא שומרת איתו על "קו פתוח".

חקירת האירועים העלתה כי החשודים פרצו לעיתים למספר בתים באותו היום, תוך שהם גונבים רכוש רב ובעל ערך, לרבות תכשיטים, מחשבים, בשמים, מסמכים וכסף מזומן ותוך מותירים אחריהם הרס רב.

בחקירה התברר כי החשודים נהגו לקחת את בתם התינוקת בת 3 שבועות איתם ברכב, זמן קצר לאחר היוולדה.
ביום המעצר השוטרים גילו ברכבם של השניים כלי פריצה שכללו בין היתר: מברג שטוח ופצירה בעלת ראש שטוח ששימשו אותם בזמן ההתפרצויות וכן חלק מהרכוש הגנוב.עוד גילו חוקרי המשטרה, כי החשודים הצטיידו בכל פעם ברכב שכור אחר באמתלה של "בדיקת הרכב לפני קנייה".

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה. החשודה שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית מלא למשך 23 ימים. אתמול (ראשון) הגישה יחידת התביעות במשטרת ישראל נגד החשודים כתב אישום המכיל 35 אישומים בעבירות של השארת ילד ללא השגחה, התפרצות למקום מגורים, קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת כלי פריצה בצוותא, היזק במזיד לרכוש בצוותא. לחשודה יוחסו גם עבירות של נהיגה בפסילה ונהיגת רכב ללא ביטוח.

יחד עם כתב האישום הוגשה נגד החשודים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.