הבוקר נערכה הפגנה מול בית ספר מרגלית בנתניה כמחאה על אירוע אלים וחריג שקרה בחודש שעבר בבית הספר

הפגנה מול בית ספר מרגלית

חלק מהמפגינים מול בית ספר מרגלית

כ-20 מפגינים, חברי הקהילה הלה"טבית בנתניה וכן חברי עמותת "נתניה של כולם" שהגיעו לתמוך, הפגינו הבוקר (שישי) מול בית ספר מרגלית בנתניה בגין התבטאות המנהלת נגד מאבטחת בית הספר בחודש שעבר וגירושה מהמקום.

המפגינים החזיקו שלטים כמו "להומופוביה יש תרופה: חינוך", "אנחנו כאן ובכל מקום", "1/10 אנשים הם לה"טבים, כמה תלמידות יש בביה"ס שלכן"?, שרו "באנו חושך לגרש" וניסו לדבר עם עוברי אורח והורים ששמו את ילדיהם בבית הספר. 

יונתן שמיר, פעיל באיגי וממארגני ההפגנה "מנהלת בית הספר השפילה את המאבטחת בגלל הנטייה המינית שלה, היא קראה לה "דמות שחורה", אמרה שהיא לא גבר ולא אשה וכך התירה את דמה. בנוסף המאבטחת ספגה לינץ' בביתן המאבטחת, קראו לה בין היתר "בהמה". אנחנו הגענו עבורה ועבור תלמידות שמתמודדות עם "ארון" והתנהגות כזו של המנהלת תכניס אותן לעוד שנים רבות ל"ארון" ואני מקווה שההפגנה תזכיר לאותן תלמידות שיש קהילה אוהבתת ומחבקת".

בית ספר מרגלית הוא בית ספר ממלכתי דתי לבנות ונמצא ברמת אפרים. על פי המפגינים, ניגשה מנהלת בית הספר למאבטחת בחודש שעבר והתחילה לקלל ולהשפיל ואת המאבטחת בגין נטיותיה המיניות, וזאת מול תלמידות בית הספר. בין דבריה אמרה "את לא בן ולא בת ואנחנו לא רוצים אותך פה" ואז התלמידות דפקו על ביתן המאבטחת באלימות וללא הפסקה, חזרו על דברי המנהלת ודרשו את סילוקה מהמקום. המאבטחת נבהלה מהסיטואציה, הרגישה מאויימת והתקשרה לחברה בה מועסקת על מנת שיחלצו אותה משם. המאבטחת ככל הנראה לא תחזור לעבוד שוב בנתניה.

מעיריית נתניה נמסר "לאחר שהנושא נבדק בעיריית נתניה נמצא כי שיבוצה של המאבטחת נעשה על ידי חברת האבטחה בה היא עובדת. מאחר והסיפור הובא לידיעתנו רק לאחר שהאירוע הסתיים, יש לפנות לחברת האבטחה. כמו כן, יש לפנות למשרד החינוך, אליו כפופה מנהלת בית הספר היסודי".

מחבת "בן בטחון" נמסר "המאבטחת אשר הועסקה ביום האירוע עומדת בכל הדרישות ואף אושרה לעבודה ע״י נציגי העירייה. ככל הידוע לנו, יתר פרטי האירוע נבדקים ע״י גורמי העירייה. אבהיר כי החברה תמכה במאבטחת מיד עם היוודע לה על המקרה וזאת בהתאם לצרכיה ולשביעות רצונה.

ממשרד החינוך נמסר "מבדיקה שנערכה עם מנהלת בית הספר עולה כי החלטתה להחליף את המאבטחת לא היו על רקע נטיות מיניות שכלל לא היו ידועות לה".