בעל ואישה נערו בחשד  שסחטו באיומים קשישים מאזור המרכז והשרון

כלא

אילוסטרציה | fotolia 

לפני כחודש התלוננה קשישה בת 85 מקיבוץ באיזור השרון כי מספר אנשים יצרו עימה קשר באופן בו התחזו לחברת טלמרקטינג וסחטו ממנה באיומים סכום של עשרות אלפי ₪ במזומן. אותם חשודים איימו על הקשישה שאם לא תשלם את ה"חוב", ייקחו לה את הבית ויפתחו נגדה תיק בהוצאה לפועל.

לאחר חקירה התברר כי במהלך חודש מאי השנה, הגיעה לביתה של הקשישה חשודה והציגה עצמה כנציגת אותה חברת טלמרקטינג. החשודה הייתה מסיעה את הקשישה ברכבה, במס' הזדמנויות, לכספומטים שונים ברחבי ראש העין לצורך משיכת הכספים.

באחד המועדים בהם הגיעה החשודה לבית הקשישה, המתינו לה בני משפחתה של הקשישה, התעמתו איתה ואף הצליחו לקחת ממנה את הטלפון "המבצעי" שלה, אשר שימש אותה במהלך מעשי הסחיטה שלה. בני המשפחה התקשרו למשטרה ותוך זמן קצר שוטרים הגיעו ועצרו את החשודה, בת 34 מחולון.

עם התפתחות בחקירה, חוקרי המשטרה הצליחו לאסוף ראיות ולקשור גם את בעלה של החשודה, בן 37 מחולון. עפ"י החשד, גם הוא סחט באיומים מתלוננן נוסף, מרמלה, ומתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות כי החשוד נפגש עם החשוד בקניון עזריאלי לצורך בדיקת האפשרות של העברת כספים נוספים בתמורה לכך שהחשוד יסדר לו את התיק בביטוח לאומי. החשוד נעצר ביום 5.6.19. עוד התברר כי החשודה הונתה וסחטה מתלונן זה יחד עם בעלה וכן הונתה מתלונן נוסף. 2 המתלוננים בני 71 מרמלה ושניהם הונו בשיטה דומה.
חקירת משטרת ישראל העלתה כי החשודים סחטו באיומים את הקורבנות וגבו מהם כסף במזומן בשווי של עשרות אלפי ₪ לכל מתלונן.

לפני עשרה ימים נעצר חשוד נוסף בפרשה, בן 55 מבת ים, אשר עפ"י החשד סחט באיומים קשישה אשר סעדה את בעלה בביה"ח איכילוב. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית למשך 5 ימים והחקירה בעניינו תמשיך בהליך רגיל.

מעצרם של החשודים, הבעל והאישה, הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה. ביום חמישי האחרון הוארך מעצרם. במעמד הדיון הוגשה נגד שניהם הצהרת תובע בדבר הכוונה של הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

ממשטרת ישראל נמסר כי "צפויים מעצרים נוספים".