במושב עין ורד יוקם בית כלא לנערים עם חומות בטון ומגדלי פיקוח ע"פ תוכנית של משרד הרווחה. תושבי עין ורד מוחים בתוקף על הקמת בית הכלא במושב

בית הכלא בעין ורד | צילום אוירי: יהודה עשור

בית הכלא בעין ורד | צילום אוירי: יהודה עשור

תושבי מושב עין ורד זועמים: במהלך עשרות שנים הם מנהלים יחסי שת"פ עם מוסד בית הנער במושב, מוסד חינוכי שיקומי לנוער בסיכון השייך למשרד הרווחה, אולם להפתעתם ולטענתם משרד הרווחה הופל את המקום לבית סוהר לנערים, הכולל בין היתר חומות בטון בגובה 8 מטר ויותר, זרקורי ענק לפיקוח וחדרי בידוד.
משרד הרווחה החל בבניית בית הכלא לנערים וזאת למרות התנגדות מועצת לב השרון
לדברי דובי סבידור, יו"ר ועד המושב בשנת 2016 ניתן היתר בניה לשיפוץ בית הנער בלבד ומשרד הרווחה הסתיר כוונתו להקים בית כלא. בית הכלא, מציין סבידור, שוכן בליבה של שכונת מגורים וותיקה של המושב וצמוד לבתי מגורים של משפחות וילדים, שאינם יכולים להיות בקרבת בית כלא על כל המשתמע מכך.
בימים אלו יוצאים בני המושב למאבק ציבורי, בו הם מבקשים להמשיך ולשמור על אופיו והיקף פעילותו של בית הנער "אנו דורשים ביטול המעון הנעול (בית הכלא) כולל ביטול הגדר הפנימית, כביש ביטחון הקפי, מגדלי השמירה, מערכת התראה, זרקורים, סורגים וחדרי בידוד" אמר סבידור.

תגובת משרד הרווחה:

הטענות אינן נכונות ומשוללות כל יסוד.

לא מדובר בבית כלא אלא במעון שיקומי טיפולי לבני נוער בסיכון כפי שהיה בעשרות השנים האחרונות. המעון הורחב לאחרונה בכפוף להיתרי בנייה כחוק,
בשיתוף פעולה מלא עם המועצה המקומית ותוך הגבהת החומות על פי בקשת התושבים.

למשרד העבודה והרווחה יש את חובה להעניק את הטיפול המיטבי ביותר לבני הנוער בסיכון ויחד עם זאת משקיע מאמצים ומשאבים רבים במטרה להתחשב בתושבי המקום.