מפעל "אורלייט" בנס ציונה, שעבר שימוע במשרד להגנת הסביבה בשל זיהום אוויר, לא יעתיק את פעילותו לנתניה

סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה אלי דלל

סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה אלי דלל

מפעל אורלייט המייצר מוצרי פלסטיק וגומי ומשתמש בחומרים המוגדרים "מסוכנים" ובגזים, אמור היה לעבור בתחילת שנת 2020 למתחם מפעל "אורדן" לתעשיות מתכת וליציקות פלדה, הממוקם באזור התעשייה הישן בנתניה. "אורדן" ו"אורלייט" הן חברות אחיות.
לאחר סדרת פגישות בין סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה אלי דלל להנהלת "אורדן", הודיע מנכ"ל החברה כי מפעל "אורלייט" לא יעבור למתחם המפעל בנתניה.
מי שהעלתה את סוגיית העברת מפעל "אורלייט" למתחם "אורדן" לסדר היום הציבורי, הייתה חברת מועצת העיר והמשנה לראש העירייהטלי מולנר שסיפרה בזמנו כי עובדים ב"אורדן" פנו אליה והביעו חשש מהמעבר המתוכנן של "אורלייט", ומחתה נגד המהלך.
בשנת 2016 ערך המשרד להגנת הסביבה שימוע למפעל "אורלייט", בעקבות פליטת חומרים מזהמים לאוויר. לאחר השימוע, הצהיר המפעל כי יעתיק את פעילותו למתחם 'אורדן' בנתניה, בתחילת שנת 2020. ב"אורלייט" התבקשו להסדיר את הארובות בניטור, כולל מערכת לטיפול בריחות וזיהום, כדי לפתוח בקשה להיתר, שנדחתה בהמשך עקב אי עמידה בדרישות. כאמור, בעקבות הודעת מנכ"ל "אורדן" לדלל, יופסקו כל המאמצים להעברת "אורלייט" לנתניה.
דלל: "אני שבע רצון מכך שמנכ"ל 'אורדן' הבין את המשמעויות של העברת פעילות מפעל 'אורלייט' לתחומי העיר נתניה, והודיע שהמעבר לא ייצא לפועל. אנו מעודדים כניסת עסקים לנתניה, אך לא על חשבון איכות הסביבה ובריאות התושבים".
מולנר: "פניתי לאלי דלל ולתקשורת, לאחר שיצרו אתי קשר עובדים ממפעל 'אורדן' ובני משפחותיהם והביעו דאגה מהמעבר. זה אבסורד להעביר לנתניה מפעל שפולט חומרים מסוכנים רק כי בנס ציונה לא רוצים אותו. אני מודה לדלל, שהטיל את כובד משקלו, כדי למנוע את המעבר".