עיכוב של שמונה חודשים במסירת הדירות בפרוייקט טי של תשובה בנתניה

רוכשי הדירות במגדלי טי, אשר קנו את הדירה מחברת הבנייה אלקטרה דרך קבוצת הרכישה שארגן איציק תשובה, צפויים לקבל את דירותיהם לאחר שמונה חודשי עיכוב.

מגדלי טי הם 3 מגדלים מפוארים שנבנו בעיר ימים, בני 25 קומות בכל בניין, לובי מפואר עם עמדת שומר בכל בניין, ג'ימבורי, חדר כושר, בריכות נוי ובריכת שחייה משותפת. 

שלושה חודשי עיכוב נגרמו בעקבות גורמים רלוונטים שאמורים היו לעשות עבודות תשתית במקום ונאלצו להתעכב מסיבות שונות.  

חמשת החודשים הנותרים נגרמו, על פי ההערכה, בשל עיכובים בהתנהלות המקצועית של אנשי חברת אלקטרה עצמה. כרגע, מבין שלש המגדלים בפרויקט של מגדלי טי, מאוכלס בניין אחד בלבד, בניגוד להבטחות החברה.

רוכשי קבוצת הרכישה ניהלו משא ומתן עם חברת הבנייה אלקטרה על פיצויים בעקבות העיכוב במסירת הדירות. לבסוף, הסתיים המשא ומתן ללא תביעה. בתום הדיונים, הסכימו ראשי וועדי הבניינים לקבל פיצוי על סך 2.5 מיליוני שקלים סה"כ לכל 215 הדיירים, אשר יקוזז ממחיר הדירות לכל הקונים אשר מסירת דירתם התעכבה. כך כל דייר יקבל פיצוי בסך 10,000 ש"ח. 

לחברת אלקטרה ניסיון רב ביותר במכירת דירות לקבוצות רכישה- עד כה, לא פחות מ-25 פרויקטים נבנו על ידי החברה ונמכרו לקבוצות רכישה.

תגובת היזם איציק תשובה:

"חברת אלקטרה היא חברה גדולה שהיתה מסוגלת להגיע לפשרה ולשאת הפסד כספי של 2.5 מיליון שקל. חברה אחרת היתה יכולה לברוח מכיוון שההפסד הוא עצום. מכיוון שמדובר בקבוצת רכישה, בעלי הקבוצה הם היזמים ויתכן שאם היו מגיעים למשפט היו מפסידים. מדובר בפרוייקט יפהפה ומפואר והדיירים מרוצים".