תושבת קיבוץ העוגן, בהריון מתקדם, הוכשה על ידי נחש צפע. "באותם רגעים חשבתי רק על הילדים שישנים בקומה העליונה"

נחש צפע

הנחש שהכיש את נועה | תמונה באדיבות המשפחה 

לפני מספר ימים, בשעה מאוחרת בלילה צפתה נועה גפן, תושבת קיבוץ העוגן, בטלוויזיה בסלון ביתה. במהלך הצפייה המשותפת עם בעלה בטלוויזיה, הוכשה נועה בפתאומיות על ידי נחש צפע כבן חודש.

הנחש המשיך להסובב בבית, בקומת הקרקע, כשבקומה העליונה ישנו שני ילדיה של נעה, בני ה-8 וה-5. בעלה של נועה הזעיק את מד"א ואת אנשי הקיבוץ שסייעו בלכידת הנחש. נועה פונתה, תוך חשש כבד לגורל ההריון, למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לניאדו בנתניה.

עם הגיעה לבית החולים, קיבלה נועה טיפול רב מערכתי על ידי רופאים בעלי התמחויות שונות, על מנת לוודא כי לא יגרם כל נזק לה עצמה ולהריון. "מיד כשהרגשתי את ההכשה, הבנתי על מה מדובר, ראיתי את הנחש ואת מבנה הגוף שלו והבנתי שזה צפע. באותם רגעים חשבתי רק על הילדים שישנים בקומה העליונה, רציתי שיתפסו את הנחש לפני שיעלה לקומה למעלה" אמרה נועה והוסיפה "התרחקתי מהספה, התישבתי והתחלתי לבצע נשימות על מנת לוודא שהארס לא מתפשט. מד"א הגיעו מהר מאד, וגם אחד מחברי הקיבוץ שהוא לוכד נחשים במקצועו. החבר שלנו, לוכד הנחשים, אמר שהנחש הוא נחש צפע צעיר יחסית, כבן חודש. הטיפול בבית החולים היה מסור ומקצועי, ראיתי שאנשי הצוות בודקים כל מדד אפשרי, בדאגה עמוקה ובדקדקנות רבה" מסכמת נועה.

ד"ר מוריס שפירו, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בלניאדו שטיפל בנועה לאחר הגעתה אמר "צוות רב מערכתי של רופאים מדיסצפלינות שונות עקבו מקרוב אחר המדדים והסימפטומים השונים, על מנת לוודא כי לא קיימת כל סכנה לנועה ולהריון. אנו במחלקה לטיפול נמרץ בלניאדו ערוכים 24/7 לטפל במקרים מורכבים מעין אלו. מאחל לנועה המשך הריון בריא ולידה קלה !". בימים אלו, נועה שוהה בביתה בקיבוץ העוגן וממתינה בסבלנות ללידה המתקרבת.

נועה גפן

נועה גפן | תמונה באדיבות המשפחה