טרגדיה בקריית צאנז: תושבת השכונה, בת 31 בלבד, אירחה כרגיל בליל שישי, אך לא קמה משנתה בבוקר שבת והלכה לעולמה. מאות ליוו אותה בדרכה האחרונה. בקהילה מסייעים לילדיה ככל האפשר, האדמו"ר מצאנז הגיע לנחם את המשפחה

האדמו"ר מצאנז בניחום אבלים בבית משפחת חיון

האדמו"ר מצאנז בניחום אבלים בבית משפחת חיון

אבל כבד נפל על קהילת קריית צאנז בנתניה עם היוודע מותה המפתיע של תושבת השכונה, סמדר חיון ז"ל, אם לחמישה, שהלכה לעולמה והיא בת 31 בלבד. חיון, שעבדה בבית החולים 'לניאדו' בעיר, אירחה כרגיל והגישה למשפחתה וחבריה את ארוחת שישי המסורתית, אך מסיבה שאינה ברורה לא קמה משנתה בבוקר שבת ונפטרה, משאירה אחריה בעל וחמישה יתומים. מדובר במשפחה מוכרת בשכונה, שכן חיון ז"ל היא בתו של הרב עוזי קוגמן, אחד הרבנים החשובים והמוכרים בעיר. מאות ליוו אותה בדרכה האחרונה בהלוויה שהתקיימה ביום ראשון.

"הקריה התעוררה לזעקות האמבולנס בשבת ב-7 בבוקר. זה היה מפתיע מאוד וכולם נדהמו. כשאירע האירוע, הזעיקו עסקני קהילת צאנז שניים מהמורים של הילדים, שלקחו אותם הביתה כדי למנוע מהם לראות את הטרגדיה ולהשאיר אצלם משקעים", סיפר אחד מעסקני קהילת צאנז, יוסי יעקובוביץ'. במוצאי שבת התגייסו לעזרת בני המשפחה כל ארגוני החסד בקריית צאנז, כמו גם השכנים שמקיימים תורנות בישולים על מנת שלא ייחסר להם דבר, וכן חברותיה לעבודה של סמדר ז"ל. אתמול (שלישי) הגיע האדמו"ר מצאנז לניחום אבלים בבית המשפחה וחיזק את ידיהם. לדברי יעקובוביץ', הבעל יסף חיים חיון ניסה למצוא נחמה ולהתמקד בחיובי ולא בשלילי, ובין השאר סיפר לאדמו"ר כי אמר לבנו הבכור שצריך להודות להשם על תשע השנים בהם הייתה לו אמא. "נמשיך לעמוד לצד המשפחה ולסייע בכל מה שאפשר", סיכם יעקובוביץ'.