תושב נתניה חשוד שביצע עבירות מין חמורות בילדות בנות 9-17 ברשת עד כדי שידול לאונס

חשוד מנתניה

אילוסטרציה | fotolia 

אתמול (שלישי) נעצרו על ידי יחידה 105 בלהב 433 שני חשודים בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מין לכאורה בקטינות.

ע"פ החשד, אחד החשודים, צעיר בן 24 מנתניה, נהג ליצור קשר עם עשרות קטינות 9-17 והזדהה כנערה העונה לשם "שרית". לאחר שביסס את הקשר עמן, ביצע בהן במספר הזדמנויות עבירות מין חמורות במרחב הווירטואלי תוך ניצול בוטה של תמימותן, עד כדי שידול של קטינה לאינוס באמצעות הרשת.

החקירה מנוהלת ביחידה 105 בלהב 433, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ובתיאום עם גורמי הרווחה.

חשוד נוסף, תושב קרית מוצקין (48), אב ל-4 ילדים, התכתב משך תקופה עם קטינות מתוך כוונה לבצע בהן לכאורה עבירות מין.

מעצרם של החשודים הוארך אתמול בבית משפט השלום בראשון לציון.

בשלב זה, לצד חקירת החשוד ובחינת הראיות, ממשיכים במיקוד מאמץ חקירתי ובאיתור וגביית עדויות מקטינות נוספות שייתכן והחשודים יצרו עמן קשר או פגעו בהן, בהתאם לחשדות המיוחסים. 

הפרופילים הפיקטיביים בהם עשו החשודים שימוש ברשתות החברתיות הם שרית (מהרצליה), אלון דביר ואלון.

ממשטרת ישראל נמסר "לאור דפוס פעולתו הסדרתי של החשוד, ככל שעולה חשד בקרב הורים/ מחנכים/ בני משפחה וכו' כי ייתכן וקטינה/ קטין נוספים נפלו קורבן למעשיו מסוג זה נא לפנות בהקדם למוקד 105- מוקד להגנה על ילדים ונוער ברשת האינטרנט, לגבי כל חשד או חשש באשר הוא.

יחידה 105 פועלת להגנה על ילדים ונוער ברשת האינטרנט. ביחידה פועל, בין היתר, מוקד 105- המוקד הלאומי להגנה על ילדים ונוער ברשת. המוקד משלב פעילות כלל ממשלתית למלחמה באלימות רשתית של שוטרים לצד נציגי משרדי ממשלה: המשרד לביטחון פנים, משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד המשפטים ומשרד הרווחה. המוקד מעניק שירות הוליסטי לציבור בתחום עיסוקה של היחידה.

במסגרת יחידה 105 פועלים מפלג חקירות ומפלג מודיעין המפעילים כלים טכנולוגים מתקדמים לאיתור ואכיפה כנגד עבריינים המבצעים עבירות כלפי קטינים ברשת האינטרנט".