בתשובה לסרטון שיימינג שרץ ברשת כנגד שוטרים, מפרסמת משטרת ישראל את הסרטון המלא של התקרית בחוף בית ינאי כפי שצולם ממצלמת גוף השוטר

תקיפת שוטר

צילום: דוברות המשטרה

במהלך פעילות אכיפה בחוף בית ינאי, הבחינו השוטרים באישה ושני ילדיה כשהם מבלים בחוף הים בניגוד לתקנות לשעת חירום. השוטר ביקש ממנה לעזוב את החוף ולהזדהות פעמים רבות, אולם היא סירבה בתוקף פעם אחר פעם, וניסתה ללכת ולחמוק מהמקום.

בשל כך השוטרים הודיעו לה כי היא מעוכבת ובמידה ותמשיך בסירובה להזדהות- תיעצר. לאחר שהתעקשה לסרב להזדהות חרף הפצרות השוטרים והסבריהם, כאשר הודיעו לה על מעצרה וניסו לאזוק אותה, היא תקפה את השוטר ובעטה בו באזור החלציים, כשכל העת ילדיה ואזרח נוסף שהיה במקום מפצירים בה לחדול מהתנהגותה.

צילום: משטרת ישראל

לאחר שנרגעה והתנצלה בפני השוטרים על התנהלותה, ולמרות התנהלותה הפסולה כשתקפה לובש מדים בניגוד לחוק, היא שוחררה לדרכה לאחר שניתן לה דו"ח בגין שהייה במקום אסור בניגוד לתקנות.

תגובת משטרה

"בתקופה האחרונה אנו עדים לניסיונות הולכים וגוברים להכפיש שוטרים העומדים בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, ופועלים לאכוף את החלטות הדרג המדיני, התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם למען הבריאות של כולנו.

אמש שוב בוצע ניסיון שיימינג מכוער ברשת לשוטרים שביצעו את תפקידם במקצועיות וכחוק בחוף הים בבית ינאי, זאת ע״י הצגת תמונה חלקית וערוכה ועובדות חלקיות עד כדי עיוות המציאות לחלוטין".

"אנו רואים בחומרה כל ניסיון לשבש פעילות אכיפה משטרתית, כמו גם את הניסיון להכפיש את השוטרים הפועלים מתוקף תפקידם כחוק. אנו קוראים לציבור לקיים את הוראות החוק והנחיות משרד הבריאות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים בשטח, שפועלים יומם וליל לשמור על הבריאות של כולנו"