במהלך שנת 2021 יוקם בנתניה אחד מפרוייקטי הדגל של העיר "מהיר לעיר" בהשקעה של כ – 2 מיליארד שקל 

מהיר לעיר

מפת הקווים העורקיים בנתניה 

משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי איילון ובשיתוף עיריית נתניה – יחל במהלך 2021 להקים בנתניה את אחד מפרוייקטי הדגל, לשיפור התחבורה הציבורית - פרוייקט "מהיר לעיר"  של נתיב מהיר לתחבורה הציבורית שיעבור לאורך רחוב הרצל, שדרות בנימין, שדרות בן צבי ושדרות פנחס לבון בשלב ראשון, תוך הכשרת שבילים לרוכבי אופניים וכן שדרוג המדרכות לאורך הציר. בסה"כ יסללו כ–90 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית והסדרה של הרחובות, לרבות כאמור שבילי אופניים.

בישיבה שנערכה ביום שלישי השבוע במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, סגנה ומ"מ והממונה על התחבורה, אלי דלל, מהנדס העיר, אדריכל ארז טל ומנכ"ל חברת נתיבי איילון, איתמר בן מאיר – סמכה ראש העיר את ידיה על התכנית המפורטת שגובשה בנושא.
מדובר בצעד ראשון בתכנית כוללת שתתפרש על פני כחמש שנים, במהלכן תרושת העיר בנתיבים מהירים לתחבורה הציבורית, במטרה להקל על המשתמשים.
מדובר בפרוייקט אחד מתוך שלושה פרוייקטים תחבורתיים חדשניים של חברת נתיבי איילון, אליהם הצטרפה נתניה, שנועדו להגביר את השימוש בתחבורה הציבורית ובתחבורה השיתופית ובתוך כך – להקל על העומס התחבורתי בצווארי הבקבוק של נתניה.
שני הפרויקטים הנוספים הם פרויקט "נתיבים מהירים", שיוקמו במטרופולין ת"א, בציר האורך מראשל"צ, דרך ת"א ועד נתניה ובחזרה, כ-110 ק"מ של נתיבים מהירים מנוהלים, אשר יתווספו לנתיבי הנסיעה הקיימים ולא יילקחו מתוך הנתיבים הקיימים.
פרוייקט שני הוא תת"ל 65 א' שהינו הוספת מסילות למסדרון החוף של רכבת ישראל והוספת תחנת רכבת שלישית לנתניה.
ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר: "אני גאה בשיתוף הפעולה שאנו מקיימים עם משרד התחבורה ועם חברת נתיבי איילון וסבורה שהפרוייקט המתגבש יקל על העומס התחבורתי בנתניה ויעניק מענה נכון וראוי למשתמשי התחבורה הציבורית בעיר. מאליו יובן כי אנו עושים כל מאמץ כדי לפתח ולשדרג את התשתית התחבורתית בעיר, במטרה לתת תמריץ נוסף להתפתחותה ולמינופה של נתניה."
סגן ראש העיר וממלא מקומה, אלי דלל: "להערכתנו, סוגיית השימוש בכלי רכב פרטיים שהולכת ומתרחבת, רק מכבידה על התנועה בכבישים, ואנו סבורים שהפתרון לנושא זה נעוץ בראש וראשונה בתחבורה ציבורית נגישה ויעילה. אני מודה למשרד התחבורה ולנתיבי איילון על ההירתמות לביצוע הפרוייקט."