עיריית נתניה תתקין 100 סככות עם מסכים חכמים בתחנות אוטובוס בעיר. אלי דלל, סגן ומ"מ ראש העירייה "התקנת הסככות תעודד שימוש בתחבורה ציבורית"

אלי דלל, סגן ומ"מ ראש העירייה

דלל, סגן ומ"מ ראש העיר

עיריית נתניה קיבלה הרשאה תקציבית ממשרד התחבורה והבטיחות בדרכים להתקנת כ-100 סככות אוטובוס ברחבי העיר. הסככות צפויות להחליף את מרבית התחנות המסומנות על ידי עמוד, כך שגם תחנות אלה יהיו מקורות ויעניקו הצללה. חלק אחר של הסככות יחליף תחנות עם סככות ישנות.

ראש העירייה, מרים פיירברג בירכה על המהלך וציינה שהיא רואה בו נדבך נוסף בקידום התחבורה הציבורית בנתניה.
במסגרת זו וכדי להביא להתקנת הסככות - מקיימים בשבועות האחרונים מנהל אגף רישוי עסקים ושילוט נפתלי קאיקוב, מנהל הפיקוח והתחזוקה באגף, שלום חכמון וכן נציגי משרד התחבורה והחברה המבצעת, סיורים בעיר, כדי לאפיין כל אחת מהסככות מבחינת מיקום, גודל, הקצאת מקום לבעלי מוגבלויות וסימון בשפת המדרכה.
עם סיום שלב האיפיון, יוחל בהתקנת הסככות כבר בחודש הבא וההערכה היא כי עד סוף השנה יותקנו כל 100 הסככות.
בהמשך יותקנו על גבי הסככות קולטנים סולאריים, שיאפשרו תאורה בתחנות והצבת מסכים "חכמים" המעניקים מידע לגבי קווי האוטובוס, בהתאם להחלטת ועדת המכרזים העירונית מהשבוע שעבר לאשר רכישה של כ-100 קולטנים מהחברה שזכתה במכרז. 

אלי דלל, סגן ומ"מ ראש העירייה והממונה על התחבורה: "התקנת הסככות תעודד שימוש בתחבורה ציבורית, שכן הן יקלו על הנוסעים את ההמתנה בכל מזג אוויר. גם השימוש הירוק באנרגיה סולארית יסייע בשדרוג הסככות. 
אציין, כי קבלת ההרשאה התקציבית להתקנת הסככות הושגה בתמיכתי, לאחר מאמצים שהשקיעו אנשי אגף רישוי עסקים, מכרזים ושילוט, בראשותו של נפתלי קאיקוב ומוטי פנחסי, מנהל מחלקת תחבורה ציבורית,  אל מול מחלקת תחבורה ציבורית ואני מודה לאנשיהם. תודה כמובן למשרד התחבורה על הנכונות לאספקת הסככות".