מספר כלבים שוטטו ללא רצועה בחופי העיר, בניגוד לחוק. אישה אחת הותקפה, רבים אחרים חשו מאוימים. חברת המועצה והממונה על החופים, טלי מולנר: "מדובר בתופעה שיש למגר אותה" 

כלבים בחופי נתניה

כלבים בחוף נתניה 

תופעה מדאיגה התגלתה בימים האחרונים בנתניה, כאשר כלבים משוחררים נצפו משוטטים להנאתם בחופי הים בעיר בניגוד לחוק, כאשר הבעלים שלהם כלל לא שהו לצדם. בשבת האחרונה הותקפה אישה על ידי כלב משוחרר בחוף שבין ארגמן לפולג, וניצלה רק תודות לתושייה של אחד הרצים במקום שסייע לה. אחרים ששהו בחוף חשו מאוימים, ויש לציין כי דיווחים דומים על כלבים שאינם קשורים כנדרש התקבלו גם לגבי החופים בצפון העיר, באזור בלו ביי והעונות.

מי שמאוד לא אהבה את מה שראתה היא חברת המועצה והממונה על החופים, טלי מולנר, שחוותה חוויה דומה ולא נעימה כאשר מספר כלבים הגיעו מולה והיא נאלצה להפסיק לרוץ ולעבור להליכה איטית מחשש שתותקף. "מי אתם בעלי הכלבים שחושבים שחוף הים זו גינת הכלבים החדשה שלכם?", כתבה בכעס מולנר בפוסט שפרסמה.

בשיחה עם "נתניה נט" הוסיפה: "מדובר בתופעה שיש למגר אותה. חופי הים, בדיוק כמו המרחב הציבורי, הם מקום בו יש לשמור על החוק בנוגע לכלבים, לפיו אין כניסה לכלבים ללא רצועה. התופעה של שחרור כלבים באופן חופשי היא תופעה שלא נאפשר בחופים ולבקשתי יבוצעו מבצעי אכיפה. לים מגיעים עם כלבים כשהם קשורים לרצועה, ואילו שחרור כלבים במקום ציבורי אפשרי רק בגינות כלבים". במקביל, הודיעה מולנר כי תבדוק אפשרות לפתיחת חוף ייעודי לכלבים בעיר. "יש רשויות שפתחו חוף ייעודי לכלבים. הבטחתי לבדוק בעתיד פתיחת חוף כזה גם בנתניה, אבל כרגע אין ושחרור כלבים בחופים זו עבירה", סיכמה. "אין שום סיבה שהולכים ורצים יחששו ויותקפו".