בעקבות ערעור רשות המסים הוחמר עונשו של בעל חברה מנתניה שהורשע בניכוי חשבוניות פיקטיביות

סמילנסקי 6

בניין רשות המיסים | צילום: נתניה נט

בית משפט המחוזי מרכז לוד קיבל ערעור של רשות המסים על גזר דין שניתן לבעל חברת ים את אור בע"מ בגין ניכוי חשבוניות פיקטיביות, והחמיר את עונשו מתשעה חודשי עבודות שירות ל-12 חודשי מאסר בפועל. את הערעור ניהלו עו"ד אשר סילבר ועו"ד כרמל קדור מהיחידה המשפטית מחוז מרכז ברשות המסים.

שלמה, תושב נתניה, הורשע בבית משפט בניכוי חשבוניות פיקטיביות ויחד עמו הורשעה גם חברת ים את אור בע"מ שבניהולו ובבעלותו. מכתב האישום עולה כי שלמה הוציא 30 חשבוניות מס כוזבות של ספקים שונים במטרה להתחמק מתשלום מס. החשבוניות הכוזבות הוצאו עבור פועלים סינים לכאורה, מבלי ששלמה והחברה עשו או התחייבו לעשות את העסקאות בגינן הוצאו החשבוניות. הנאשם רשם את החשבוניות הכוזבות בסך של כ-6.5 מיליון ₪ בספרי הנהלת החשבונות של החברה וניכה שלא כדין סכום מס קרוב למיליון שקלים. בעקבות הרשעתו, בית משפט השלום הטיל על שלמה 9 חודשי עבודות שירות, חצי שנה מאסר על תנאי וקנס בסך 15,000 ₪.

בעקבות גזר הדין, ערערה רשות המסים לבית משפט המחוזי מרכז-לוד על קלות העונש, ובית המשפט קיבל את ערעורה וקבע כי בית משפט השלום שגה כשהעמיד את עונשו של הנאשם על 9 חודשי עבודות שירות, מבלי שהוסר המחדל כלל.

כבוד השופט העמית אברהם טל, כב' השופטת מיכל ברנט וכב' השופט שמואל בורנשטיין החמירו את עונשו של הנאשם ל-12 חודשי מאסר בפועל. יתר רכיבי גזר הדין נותרו על כנם.