בני אפריים מנכ"ל היכל התרבות נתניה מצטרף למאבק הארצי לקבלת כספי סיוע מהמדינה "שר התרבות מעדיף להפלות אותנו ולדאוג למדינת תל אביב בלבד"

היכל התרבות נתניה

היכל התרבות נתניה 

היכל התרבות העירוני בנתניה נמנה עם 17 היכלי התרבות בארץ שעתרו לבג"ץ כנגד החלטת משרד התרבות להקצות כ-200 מליון שקלים לשיקום עולם התרבות הישראלי, אולם קבע כי היכלי התרבות לא ייכללו בגופים הזכאים לסיוע.

היכלי התרבות נלחמים על שוויון ועל זכותם לכספי סיוע מהמדינה, שיאפשרו להם לצלוח את משבר הקורונה ולהמשיך לדאוג לתרבות נגישה ואיכותית.

מבדיקה מעמיקה שערכו במטה המאבק של היכלי התרבות, עולה כי למעלה מ-80% מהסיוע לתחום אמנויות הבמה מועבר למוסדות התרבות בתל אביב בלבד. לעומתם, היכלי התרבות שעתרו לבג"ץ לא יקבלו סיוע כלל, כך על פי החלטת משרד התרבות.

בעתירתם, קובלים מנהלי היכלי התרבות על אי השוויון בחלוקת המשאבים המיועדים להתמודדות עם המשבר, ומזהירים מפני חוסר צדק משווע, שעלול לפגוע בתושבי הפריפריה.

את העתירה הגישו כאמור 17 היכלי תרבות ברחבי הארץ, והדיון הראשון בעתירה זו צפוי להיערך ביום חמישי הקרוב. 

בני אפרים"ההיכל סגור מאז תחילת משבר הקורונה בחודש מרץ, והדבר פוגע במעגלים רחבים של עובדים, ספקים ועוד. קיווינו לסיוע מהמדינה, כדי שנוכל לשוב ולפתוח בהמשך, אבל שר התרבות, חילי טרופר, בוחר להתעלם מזכותם של תושבי העיר לשוויון- גם בתחום התרבות, ובוחר להפנות את מרבית המשאבים למוסדות התרבות של תל אביב", אמר בני אפרים, מנכ"ל היכל התרבות בנתניה והוסיף ""התושבים שלנו ראויים ליהנות מתרבות ביום שאחרי הקורונה, אבל שר התרבות מעדיף להפלות אותנו ולדאוג למדינת תל אביב בלבד, במקום לכל המדינה".