כתב אישום הוגש על ידי מחלקת הסייבר נגד תושב נתניה בן 23, בגין ריבוי עבירות של הטרדה מינית, התנכלות ופגיעה בפרטיות. הנאשם הקים, הפעיל וניהל קבוצות בטלגרם, בהן הופצו תמונות וסרטונים המתמקדים במיניות של עשרות נשים וצעירות 

ארכיון | צילום: משטרת ישראל 

אילוסטרציה

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין איתי גוהר ומורן אשול, הנאשם, תושב נתניה בן 23, הקים וניהל קבוצות בטלגרם בהן נהג להפיץ תמונות וסרטונים המתמקדים במיניות של נשים וצעירות ללא הסכמתן. לפרסומים צורפו לרב תצלומים מתוך הפרופילים האישיים של אותן נשים וצעירות ברשתות החברתיות, לשם זיהוין ועל מנת להוכיח לחברי הקבוצות כי הנחזות בתכנים המיניים הן צעירות ישראליות אותנטיות.

בקבוצות שניהל הנאשם היו חברים עשרות אלפי משתמשים, שנהגו לצפות בתכנים שהופצו על ידי הנאשם.
הנאשם בנה והשתמש ב'בוט' – כלי עזר בטלגרם – שאפשר לו להגדיל את מאגר התמונות והסרטונים של צעירות ישראליות שברשותו, ולהפיצו בקלות וביעילות.

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד"ר חיים ויסמונסקי, מסר "הגשת כתב האישום מהווה צעד נוסף במאבק רשויות האכיפה נגד התופעה החמורה של הפצת תכנים מיניים של נשים וצעירות ישראליות ללא הסכמתן. ההפצה פוגעת באופן אנוש בזהותן הווירטואלית של הצעירות ומשפיעה על חייהן ברשת ומחוצה לה. בשנה החולפת בעקבות פעילות משותפת של מחלקת הסייבר ביחד עם מחלק הסייבר בימ"ר תל אביב שבמשטרת ישראל הוגשו כתבי אישום נגד שמונה נאשמים שהפיצו תכנים מיניים באמצעות הטלגרם ופגעו במאות מתלוננות".