שגריר צרפת בישראל מר אריק דנון מלווה ברעייתו ובקונסולית הכבוד של צרפת בנתניה גב' נטלי מימון סיירו היום בבי"ח לניאדו 

שגריר צרפת בישראל ביקר בבית חולים לניאדו

ביקור השגריר בבית חולים לניאדו 

שגריר צרפת בישראל, מר אריק דנון, מלווה ברעיתו הגב' מארי קריסטין דנון וקונסולית הכבוד של צרפת בנתניה הגב' נטלי מימון הגיעו היום (שלישי) לסיור בבית חולים לניאדו. בפתיחת הסיור הוצגה בפני השגריר סקירה מקיפה אודות העבודה הקלינית העניפה, אותה מבצע צוות בית החולים, עבור אוכלוסית אזרחי צרפת המתגוררים בנתניה והשרון, בתקופות שגרה ובמיוחד בתקופת משבר הקורונה.

השגריר סייר במרכז הילודה החדש, העומד בשלבי בנייה סופיים. את הסיור במרכז הילודה החדש הובילה גב' אריאלה כהן-ארזי, אזרחית צרפת והאחות האחראית של חדר לידה בבית החולים. משם המשיך השגריר למחלקה האורטופדית, שנחנכה לפני כשנתיים, שם פגש את האחות האחראית של המחלקה גב' יהודית בן עמרם, אזרחית צרפת גם היא.
הסיור כלל ביקור במערך הקורונה בבית החולים, במיון הנשימתי ובמתחם הבקרה של מחלקת קורונה, בהובלתה של גב' לידיה לנקסנר, האחות האחראית של מחלקת טיפול נמרץ. 

מר נדב חן ציין אנו בית החולים הראשון ולמיטב ידיעתי היחיד, המפעיל מערך של מתנדבים שתפקידם הוא לתרגם מעברית לצרפתית ומצרפתית לעברית. יש לנו מטופלים רבים דוברי השפה ואנו רואים חשיבות רבה בקיום מערך התרגום, על מנת לאפשר טיפול קליני מדויק ויעיל , לצד מתן תחושה טובה ונעימה למטופלים".

בסיום הביקור אמר השגריר "פגשתי פה רופאים ואחיות משכמם ומעלה וביניהם אזרחי צרפת גאים ומעוררי השראה ! אנשי ונשות צוות מן המנין ואף מתנדבים רבים שכל מטרתם היא מתן טיפול קליני וסיעודי ברמה הגבוהה ביותר, לצד חמלה אנושית יוצאת דופן, חמלה המאפיינת כל כך את בית החולים הזה. אני שמח שאזרחי צרפת המתגוררים בישראל לוקחים חלק במשימה החשובה הזו, במיוחד בתקופה ההיסטורית של ההתמודדות עם משבר הקורונה. העשייה הברוכה הזו היא ביטוי לעוד שיתוף פעולה בשטח בין מדינת ישראל לצרפת. אני בטוח כי שיתוף הפעולה הזה , ימשיך להתפתח גם בעתיד"