ביה"ד האזורי לעבודה דחה את בקשת היועהמ"ש לממשלה לעכב הליכים בדיון המתנהל בעתירה שהגישה סייעת בבית הספר בנוגע להחלטה שלא לשלם לה שכר מאחר ומסרבת להיבדק לקורונה 

קורונה

ארכיון | קופת חולים כללית 

ביה"ד האזורי לעבודה בתל-אביב דחה היום את בקשת היועהמ"ש לממשלה לעכב הליכים בדיון המתנהל בעתירה שהגישה סייעת בבית הספר היסודי בכוכב יאיר-צור יגאל, כנגד החלטת ראש המועצה המקומית, יובל ארד, לחייב את צוותי החינוך בחיסון או הצגת בדיקת קורונה שלילית.

עורכי הדין אלון אשר ונעמה שבתאי, המייצגים את המועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל, התנגדו לבקשה וטענו שראוי היה להעלות בקשה זו טרם הגשת סיכום הצדדים. עורכי הדין הצביעו על הצורך בהכרעה בהליך הזמני, בשים לב לחופשת הפסח ולמועד קיום הבחירות הכלליות דבר שעלול להביא להתמשכות מיותרת של ההליך הזמני בשעה שנדרשת יצירת וודאות.

מרכז השלטון המקומי, המיוצג על ידי עו"ד חמי לפידור, התנגד אף הוא לבקשה ועמד על חשיבות ההחלטה שתתווה את הדרך הראוייה להתייחסות רשויות מקומיות לסוגייה שעל הפרק. 

ראש המועצה יובל ארדבדיון קודם שהתקיים בעתירה אמר ראש המועצה המקומית, יובל ארד, כי השנה האחרונה היתה שנה לא רגילה, והטלטלה שעוברת על החברה הישראלית היא מהחמורות שידענו. לדבריו, לצד המשבר היתה השנה הזו גם שעתם היפה של ראשי הרשויות בישראל שנדרשו לקבל החלטות יומיומיות בנושאים הנוגעים לחיי הפרט, במקומות שבהם הממשלה התמהמה. ראשי הרשויות היו הקו הראשון שרואה את צורכי הפרט – את הקשישים, העריריים, ניצולי השואה, הילדים ומשפחות עם צרכים מיוחדים, ואת אוכלוסיות הסיכון.
במקרה שעומד לפנינו, אמר ארד, מדובר בילדים עם צרכים מיוחדים ששליחתם לבידוד במקרה של תחלואת הסייעת, אינה דומה לבידוד של אדם רגיל. חוסר היכולת לעיתים לתווך להם את משמעות הבידוד מעצימה את הפגיעה הרגשית והנפשית.

בסופו של דבר, אמר ארד, ראש רשות יונק את סמכויותיו מצו המועצות המקומיות האחריות שנקבעה על ידי המחוקק היא לבריאות הציבור, לכלל, והוא יצוא מהנחה שהפרט נכלל בתוך הכלל. צריך להסתכל על בריאות כלל הציבור. אני סבור שכשמים על כף המאזניים את הצורך לשמור על אותם תלמידים צעירים אנו נדרשים לאזן בין זכות היסוד של התלמידים לחיים וזו צריכה להיות מועדפת על זכותה של הסייעת לפרטיות זו היא הציפייה גם של הציבור מאיתנו.