מחקר ראשון מסוגו בעולם שבוצע בבית חולים לניאדו בחן את אפקטיביות חיסוני פייזר על מטופלי דיאליזה

תרשים המציג את נתוני המחקר 

תרשים המציג את נתוני המחקר 

ד"ר ששר מנהל המחלקה לנפרולוגיה בבי"ח לניאדו בחן את רמות הנוגדנים שפיתחו  56 מטופלי דיאליזה בבית חולים לניאדו, לעומת 96 אנשי צוות בית החולים. כולם חוסנו בשתי מנות חיסון, כאשר הבדיקה נעשתה לפחות  שבוע ממתן מנת החיסון השניה.

ממצאי המחקר מראים בבירור כי  חולי דיאליזה מפתחים נוגדנים ברמה נמוכה יותר  מקבוצת הביקורת של עובדי בית החולים. משמעויות המחקר נבחנות בימים אלו, במחשבה כי יתכן ויש צורך לשנות את תיזמון או מינון החיסון לחולי דיאליזה במטרה להעלות את התגובה שלהם לחיסון.

המחקר, פורסם השבוע ביותר באחד העיתונים החשובים בעולם בתחום הנפרולוגיה : Clinical Journal of the American Society of Nephrology - Cjasn.
 
ד"ר משה ששר מסר "המחקר בוצע במהלך חודשים ינואר ופברואר, כמי שמטפל מדי יום בחולי דיאליזה, אני סבור שאנו חייבים להמשיך ולחקור על מנת  לוודא כי ההגנה הניתנת לחולים שלנו מהחיסונים היא מספקת. אני והצוות שלי בוחנים בימים אלו אפשרויות להמשך המחקר, על מנת להגיע למסקנות והמלצות ישימות בעתיד הקרוב. העובדה שמגזין נפרולוגי כל כך חשוב כמו ה- Clinical Journal of the American Society of Nephrology - Cjasn בחר לפרסם את המאמר, הינה תעודת כבוד לצוות בית החולים שעסק באינטנסיביות בביצוע המחקר, בסטנדרטים הגבוהים ביותר"
 

מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את ד"ר ששר וצוותו על ההישג המרשים ואמר "הפעילות המחקרית בבי"ח לניאדו הינה פעילות יומיומית שמטרתה הגעה ליכולות ותובנות לשיפור הטיפול המיקצועי בחולים. המחקר הזה מצטרף למחקרים נוספים בדיסצפלינות קליניות שונות שפורסמו בבמות הקליניות החשובות ביותר בעולם"