בימים הקרובים צפוי בנתניה מזג אוויר סוער באופן חריג בעקבות סופת אלפיס. כוחות מד"א, משטרת ישראל ועיריית נתניה ערוכים לסופה

מזג אוויר סוער

צילום: מד"א 

ע"פ תחזית השירות המטאורולוגי, בין הימים רביעי לשישי ובעיקר ביום רביעי, צפויה מערכת חורפית הכוללת שלג ואירועי גשם משמעותיים העלולים לגרום לשיטפונות והצפות עירוניות, בדגש על ערי החוף.

במערכת זו, צפוי מזג אוויר גשום וסוער עם משקעים משמעותיים, ולכן ייתכנו הצפות ושיטפונות, קרה ורוחות חזקות שיובילו לגלים גבוהים וסכנה לרחצה בים.

רמת הכוננות במד"א הועלתה. כוחות מד"א ערוכים עם רכבי 4X4, ג'יפים וטרקטורונים שיופעלו במידת הצורך. במד"א פונים לציבור לשים לב לאכולוסיה הפגיעה (הקשישים, ילדים ותינוקות) ובכל צורך רפואי לחייג 101 למוקד החירום של מד"א.

כחלק מהיערכות העירייה, כל יחידות העירייה מבצעות עבודות שונות, הכוללות בין היתר גזימת עצים וענפים מסוכנים, פתיחת וניקוי קולטנים וניקוזים, הסרת מפגעים בשטחים הציבוריים, פירוק הצללות, תגבור כוננים לשעת סערה ועוד.

משטרת ישראל נערכת למתן שירות מיטבי למשתמשי הדרך, במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של האזרחים.
כמו כן, יחידות החילוץ והמערך האווירי של המשטרה יופעלו בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שיידרש במטרה להציל חיים.

משטרת ישראל מפרסמת הנחיות וכללי בטיחות במהלך מזג האוויר הסוער

🔹מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

🔹להימנע מכניסה לחניונים ומפלסים תת קרקעיים בעת אירועי גשם משמעותיים. אין להיכנס למעליות במפלסים תת קרקעיים ואין לשהות בחניונים.

🔹הרחצה בים בעת רוחות חזקות וגלים גבוהים מסוכנת וקיימת סכנת טביעה, לכן יש להימנע מרחצה ובילוי בחופי הים.

🔹רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו״ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם, וכן לקשור/לאבטח במרפסות ובגינות חפצים מסוכנים שעלולים לעוף כתוצאה מהרוחות ולהוביל לפגיעה בעוברי אורח.

🔹 מומלץ לפנות לגורמים המוסמכים לפני יציאה לטיול בשטח לשם קבלת מידע חיוני ועדכני.

לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך

🔹להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות וביצוע פניות חדות.

🔹להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה ולנהוג לאט ובזהירות בפרט כשיש קרה על הכביש עקב סכנת החלקה.

🔹כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גדל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

🔹 לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

🔹להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

🔹להימנע מכניסה לשלוליות שלא ניתן לאמוד את עומקן ולהיזהר משאר מפגעים על הכביש.

🔹להימנע מחציית מקורות מים וממקומות עם זרימת מים חזקה.

🔹שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

🔹 בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.