כל תאורת הרחוב בנתניה תוחלף בתאורת לד חסכונית. הפרויקט בעלות 60 מיליון שקלים צפוי לחסוך מיליוני שקלים כמו גם לחסוך בצריכת אנרגיה  

מרים פיירברג

נתניה עוברת לתאורה חסכונית באנרגיה 

פרויקט רחב היקף וראשוני בעיר להחלפת תאורת הרחוב בכל העיר לתאורת לד, החל בעיר נתניה בימים האחרונים ביוזמת ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, בעלות של כ-20 מיליון ₪.

במסגרת המדיניות העירונית של עיריית נתניה כעיר ירוקה, מבטיחה ומקיימת, בעלת תקן לניהול אנרגיה 50001 המיישמת תכנית פעולה רחבת היקף להתמודדות עם משבר האקלים, מטמיעה עיריית נתניה הלכה למעשה מגוון פרויקטים בתחום ניהול וחסכון בצריכת האנרגיה במרחב העיר. בין היתר מיושמות פעולות להפחתת צריכת האנרגיה במבני הרשות, יישום תקן בניה ירוקה, העלאת המודעות הציבורית בנושא ופרויקט סולרי רחב היקף להקמת מערכות פוטו וולטאיות על נכסים ציבוריים.

החלפת תאורת הרחובות לתאורת לד חסכונית מהווה נדבך נוסף ביישום מדיניות זו ומדובר בפרויקט חסר תקדים בהיקפו, כאשר להחלפת התאורה יתרונות רבים לרבות שיפור וייעול תאורת הרחובות, וחיסכון שנתי של כ- 3.8 מיליון ₪. כמו כן אורך החיים של הנורות הינו כ- 10 שנים ומעלה, דבר שיפחית תקלות ואת הצורך בהחלפה תכופה של הנורות.

העבודות ברחבי העיר יתבצעו במקביל על ידי שני קבלנים, תחילת העבודות בעין התכלת שבצפון העיר וברמת פולג שבדרום העיר.
העבודות צפויות להסתיים בעוד כשנה.