נתניה נט חדשות ספורט

המכללה האקדמאית וינגייט מזמינה אתכם לכינוס השנים עשר- "תנועה ושיר לגיל הצעיר 2015" שייערך ביום שני, ה-25.5.15 ברחבי המכללה, בנוף פסטורלי מרהיב באווירת אסרו חג השבועות.

הכינוס עשיר בסדנאות, הרצאות ופעילויות בתחומי תנועה ומוזיקה. מתאים לכל אלו שחפץ בליבם הרצון לטפח את ילדי הגיל הרך באמצעות התנועה והמוזיקה. העשרה, הפתעות ופינוקים מובטחים.

להעשיר את את התנועה באמצעות המוזיקה ולהבין את המוזיקה באמצעות התנועה

לפני כ- 20 שנה, רבים מן המורים לחינוך המוזיקלי מיעטו בשילוב תנועה התפתחותית ובמיצוי המרחב התנועתי בגני הילדים, על מנת לקדם את הטמעת המושגים המוזיקליים.

לעומתם, המורים לחינוך הגופני לא היו מיומנים דיים בבחירת החומרים המוזיקליים אשר תואמים את עידוד התנועה ההתפתחותית, והרבו לשלב חומרים מוזיקליים שאינם הולמים את הגיל הרך.

מאז, "מעז יצא מתוק". על מנת לשזור יחדיו את התנועה עם המוזיקה, נולד הרעיון, ליצור דיאלוג בין המורים לתנועה לבין המורים לחינוך המוזיקלי. אלה יתרמו לאלו, כל אחד מתחומו, בכינוס המשלב את המוזיקה עם התנועה. המורים לחינוך המוזיקלי תורמים למורי התנועה חומרים מוזיקליים המתאימים והמלהיבים את ילדי הגיל הצעיר, ומורי החינוך המוזיקלי מעשירים עצמם ברפרטואר תנועתי התורם להטמעת המושגים המוזיקליים.

יוזמת הכינוס והיו"ר, ד"ר אילנה רכס, ראש תחום הגיל הרך בנתיב האקדמי ובבתי הספר ללימודי תעודה והשתלמויות, (בעבר ובהווה) והגב' בתשי בן עוזיאל מנהלת הכינוס, הן מארגנות הכינוס והעומדות בראש ארבעים המרצים הבכירים בתחומם בישראל.

"אנו שואפים לעורר צורך וצריכה בחינוך לתנועה, בחינוך מוזיקלי ובאמנויות לילדים בעלי תפקוד תקין ולילדים עם צרכים מיוחדים . וכן לספק את הצרכים ההתפתחותיים, התרבותיים והחברתיים והרגשיים של המחנכים והמטפלים בגיל הרך".

מה יהיה בכנס?

סדנאות והרצאות בנושאים מגוונים מתחומי החינוך הגופני, התנועה, החינוך המוזיקלי במוסד יפה נוף, אסתטי המאפשר חוויה מחויכת ברמת ארגון גבוהה.

תיווכחו לגלות רעיונות רעננים וחדשניים בתנועה ובמוזיקה, מלידה ועד לכיתה ב' וכיצד הם משפיעים על אורח חיים פעיל ובריא. שיעורים בחינוך גופני וריקוד, סדנאות ייחודיות בנושאי פיזיותרפיה בתחום הגיל הרך, הידרותרפיה (ביבשה ובמים?...) וקלינאות תקשורת בתחום הגיל הרך. גישות חדשניות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ושילובים ייחודים. במהלך השיעורים תתודרכו ובהפסקות תנסו פעילויות באביזרים ובמתקנים ממוצרי בני-קיימא שסיימו את תפקידם "הראשוני" ואשר מקבלים חיים מחודשים "מקוריים במינם" בהפעלה תנועתית ומוזיקלית בגיל הצעיר.

השיעורים, הסדנאות וההרצאות יועברו על ידי המרצים המקצועיים ביותר בתחומם אשר נבחרו בקפידה. בכל שעה מוצעות סדנאות והרצאות לפי הנושא המרכזי, לקבוצות הגיל השונות ולילדים עם צרכים מיוחדים.

משך כל סדנה והרצאה הוא כ-60 דקות. יש למלא בטופס ההרשמה לאיזה שיעור, הרצאה או סדנה תרצו להירשם בכל שעה על פי סדר עדיפויות. מספר המקומות מוגבל וההשתתפות היא על בסיס "כל הקודם זוכה", על פי סדר העדיפות שבחרת. על כן, מומלץ להירשם בהקדם בהרשמה מוקדמת.

וינגייט

באדיבות: המכללה האקדמית בוינגייט

למי מיועד הכנס?

לעובדי הוראה, לבעלי רקע מתאים במסגרות חינוכיות, למרפאים בתנועה ובעיסוק. לאחיות ילדים, לדיאטנים, לנטורופיסטים ולאוהבי ילדים המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום הגיל הרך.

ההרשמה תיעשה באמצעות טופס הרשמה, אותו ניתן להוריד מאתר המכללה ולשגרו בפקס או בדואר (נא להימנע ממשלוח בדואר רשום). את הטפסים יש לשלוח לכתובת: בתי הספר להשתלמויות, המכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט 42902, או לפקס 09-8639350, בצירוף הסדר התשלום. ייתכן שלא תהיה הרשמה ביום הכינוס.

צפו להפתעות. נתראה בכנס!