צלמת: יעל אילן

שני מוסיקאים צעירים מנתניה נבחרו לנגן בקונצרט הקיץ של התזמורת הפלהרמונית הצעירה, תחת שרביטו של המנצח הבינלאומי אי- אן שו 

גלעד צינקין ונועם ייבין הנגנים הצעירים מנתניה, יחד עם עוד כ-98 מוסיקאים צעירים מרחבי הארץ, יעברו קורס מרוכז בן עשרה ימים בו ינגנו מהבוקר עד לילה בהדרכת טובי המוסיקאים מהארץ ומהעולם ובראשם שו.
בתום הקורס ינגנו חברי הפילהרמונית הצעירה בשני קונצרטים חגיגיים בהיכל התרבות תל אביב ובתיאטרון ירושלים


התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית המובילה בישראל. הפילהרמונית הצעירה פועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים ומורכבת מ-100 המוסיקאים והמוסיקאיות הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילים 14-18 אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ-1,000 בוגרים, מוסיקאים ומוסיקאיות מצטיינים, שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.במהלך חופשת הקיץ קיימו נגני הפילהרמונית הצעירה קורס מרוכז בן עשרה ימים ובו ינגנו מבוקר עד לילה בהדרכת טובי המוסיקאים מהארץ ומהעולם ובראשם אי- אן שו. בתום הקורס ינגנו חברי הפילהרמונית הצעירה בשני קונצרטים חגיגיים.
מר שו, יליד שנחאי, נבחר לנצח בגמר התחרות הבינלאומית ה-16 לפסנתר על שם ארתור רובינשטיין 2021, שימש כמנצח הבית בתזמורת הנוער הסימפונית של שנחאי, קורטיטור בכיתות האומן הבינלאומיות לאופרה בקיארי איטליה ובבית ספר למוזיקה אלדר באוניברסיטת אדלייד באוסטרליה. כיום הוא חבר סגל בבית ספר למוזיקה בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב, משמש כמרצה לניצוח תזמורת , מאמן המחלקה הקולית ופסנתרן-מנצח של הפקות האופרה בבית הספר. אי אן שימש כמנצח אורח של תזמורות ישראליות מובילות כמו הפילהרמוניה הישראלית, הסימפונית הישראליץ ראשון לציון, הסמפונית חיפה ועוד.
בתוכנית הקונצרטים סוויטה מתוך הבלט אגם הברבורים, מאת צ'ייקובסקי. בתחילת שנות השבעים של המאה ה-19 פנה ולדימיר פטרוביץ' בגיצ'ב, מנהלו של תיאטרון בולשוי במוסקווה, אל צ'ייקובסקי בהצעה לכתוב מוזיקה לבלט. הרעיון קסם למלחין. בגיצ'ב עצמו, בשיתוף עם אביה של הפרימה בלרינה של הבולשוי, כתב את הליברית, המבוססת על אגדות גרמניות העוסקות בנושא האבירות. התוצאה היתה "אגם הברבורים".
אין מידע רב על תהליך ההלחנה וההוצאה לאור של היצירה, כתב היד היה מוכן באפריל 1878 אולם ההפקה הראשונה התקיימה כבר במארס 1877 בתיאטרון בולשוי במוסקווה, לפני שהפרטיטורה הושלמה.


  מנתנ